جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های استان بوشهر پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های استان بوشهر پرداخت شد

مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه فعالیت‌‌ تعاونی در بخش‌های مختلف در ۵ ماه نخست امسال ۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های استان بوشهر پرداخت شد

 

مجید پرویزی با بیان اینکه در استان بوشهر 2 هزار و 739 تعاونی در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کند اظهار داشت: این تعاونی‌ها در بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی، عمرانی مسکن، حمل و نقل، شیلات و چند منظوره فعال هستند.
وی با بیان اینکه بیشترین تعاونی‌ها در بخش خدمات است تصریح کرد: 885 تعاونی دربخش خدمات است که این تعاونی‌ها 12 هزار نفر عضو دارند و 22 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.
مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه 783 تعاونی در بخش کشاورزی فعال است افزود: در این تعاونی‌ها با 6 هزار و 188 عضو 12 هزار و 95 نفر مشغول به‌کار هستند.
پرویزی با بیان اینکه 67 هزار نفر در تعاونی‌های استان بوشهر مشغول به‌کار هستند افزود: سال قبل 740 میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های این استان پرداخت شد که نقش مهمی در رونق آنها داشت. در راستای توسعه فعالیت‌‌ تعاونی در بخش‌های مختلف در 5 ماه نخست امسال 403 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
مدیر تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به فعالیت صادرات تعاونی‌های استان بوشهر افزود: سال قبل از محل تعاونی‌های استان بوشهر 35 میلیون دلار صادرات انجام شد که این رقم امسال به 40 میلیون دلار افزایش می‌یابد.
پرویزی با اشاره به اینکه بیشترین محصولات صادراتی تعاونی‌های استان بوشهر آبزیان و صنایع دستی است تصریح کرد: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده تعاونی بازرگانی و صادرات‌گرا تشکیل می‌شود.