سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

۴۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در استان بوشهر مستقر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در استان بوشهر مستقر شد

۴۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در استان بوشهر مستقر شد

۴۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در استان بوشهر مستقر شد

احمد لطفی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه مردم  متدین و روزه‌دار  استان بوشهر نسبت به ادای فرائض دینی و مذهبی توجه خاصی دارند اظهار داشت: پرداخت زکات یکی از برنامه‌های مهم مردم متدین استان بوشهر است که این مهم در عید سعید فطر به اوج خود می‌رسد.

دبیر شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه به شکرانه یک ماه بندگی و عبودیت خالصانه، مردم استان بوشهر در نماز عید سعید فطر شرکت می‌کنند از استقرار پایگاه‌های جمع‌‌آوری زکات مردم روزه‌دار خبرداد و تصریح کرد: برای جمع آوری زکات فطره مردم روزه‌دار استان بوشهر در روز عید سعید فطر  400 پایگاه در سطح استان بوشهر  مستقر شده است.

وی بیان کرد: پایگاه‌های جمع‌‌آوری زکات فطره در استان بوشهر در مصلی‌های جمعه، مساجد، میادین، اماکن عمومی و دفاتر کمیته امداد استان بوشهر مستقر است.

لطفی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری در جمع‌آوری زکات فطره مردم متدین مشارکت می‌کنند افزود: پایگاه‌های جمع‌‌آوری زکات فطره در شهرهای 37 گانه و سایر روستاهای استان بوشهر مستقر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 350 میلیون تومان زکات فطره در استان بوشهر وصول شد افزود:  پیش بینی می‌شود امسال این میزان با افزایش 3 برابری به بیش از یک‌ میلیارد تومان برسد.

دبیر شورای زکات استان بوشهر، با بیان اینکه زکات در کوتاه‌ترین زمان در اختیار مستمندان و نیازمندان قرار می‌‌گیرد خاطر نشان کرد:  برای پرداخت زکات‌ وصولی به افراد مستحق، نیازمندانی که مستحق دریافت زکات فطره  هستند شناسایی شده و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

لطفی کمک در امر ساخت مسکن نیازمندان و تامین هزینه‌های درمانی بیماران صعب‌العلاج را از راه‌های هزینه کرد زکات دانست و تصریح کرد: کمک به امر تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند، حمایت در امر ازدواج و تامین جهیزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد از  دیگر راه‌های هزینه کرد زکات است.