سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان بوشهر پرداخت می‌شود

۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان بوشهر پرداخت می‌شود

۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان بوشهر پرداخت می‌شود

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی استان بوشهر امسال ۴۰۰ میلیارد تومان به مرکز تولیدی به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود.
رضا عوض‌پوربا بیان اینکه شناسایی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان بوشهر در اولویت قرار دارد اظهار داشت: با شناسایی این مراکز تولیدی ضمن ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات آنها تسهیلات مورد نیاز به ویژه سرمایه در گردش تزریق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 400 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای نیمه فعال و راکد استان بوشهر پرداخت می‌شود گفت: این تسهیلات از محل منابع داخلی بانک‌ها تامین شده که نرخ سود آنها 5 درصد کمتر از میزان معمول بانک‌ها است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تکمیل واحدهای نیمه تمام تولیدی استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در این راستا واحدهای تولیدی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند با تزریق اعتبارات و تسهیلات لازم تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شوند.
عوض‌پور با اشاره به اشتغال پیش بینی شده در استان بوشهر تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام صنعتی و تولیدی و فعال شدن واحدهای راکد و نیمه فعال پیش بینی می‌شود بیش از 2 هزار شغل جدید در استان بوشهر ایجاد شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز از صدور پروانه برای 732 واحد تولیدی و صنعتی خبرداد و افزود: این واحدهای تولیدی در مناطق مختلف استان بوشهر مستقر است 450 واحد آن فعال است.
سید حسین حسینی محمدی با بیان اینکه تاکنون 110 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در استان بوشهر تقاضای دریافت تسهیلات کرده‌اند افزود: تاکنون در کمیته بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر برای 30 واحد نیمه فعال و راکد این استان تسهیلات لازم تصویب شده است.