جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۳.۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق از گناوه به شبکه سراسری منتقل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳.۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق از گناوه به شبکه سراسری منتقل می‌شود

مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی برق گناوه گفت: با اجرای نیروگاه سیکل ترکیبی برق در گناوه سالانه ۳.۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق به شبکه سراسری تحویل داده می‌شود.

۳.۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق از گناوه به شبکه سراسری منتقل می‌شود

 

مجید نصر در جمع خبرنگاران در شهرستان گناوه با بیان اینکه سیکل ترکیبی برق گناوه وارد مدار تولید شده اظهار داشت: این نیروگاه نقش مهمی در تامین انرژی برق شبکه سراسری دارد.
وی با اشاره به دانش و توان نیروهای متخصص در نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه تصریح کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه  که دارای دو واحد گازی و یک واحد بخار با ظرفیت 484 مگاوات است بیشتر تجهیزات نیروگاه با دانش و توان نیروهای جوان ساخته شد و بوسیله همین نیروها اداره می‌شود.
مدیر این نیروگاه  سیکل ترکیبی انرژی برق گناوه تاکید کرد: علاوه بر تجهیزات، طراحی، نصب و بهره برداری نیروگاه هم توسط متخصصان ایرانی انجام گرفته است.
نصر با اشاره به ظرفیت تولید انرژی برق در این نیروگاه خاطر نشان کرد:  به طور متوسط سالانه بیش از 3 میلیون و 200 هزار مگاوات ساعت انرژی برق از این نیروگاه تولید و به شبکه سراسری تحویل داده می‌شود.
وی با بیان اینکه در این نیروگاه از تجهیزات مدرن استقفاده می‌شود تصریح کرد: در نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه از سیستم خنک کننده‌ای استفاده می‌شود که در مقایسه با سایر خنک کننده‌ها مصرف کمتری دارند.
مدیر نیروگاه  سیکل ترکیبی گناوه بیان کرد:  علیرغم اینکه در نیروگاه انرژی الکتریکی تولید می‌شود اما روشنایی آن به وسیله 35 صفحه خورشیدی تامین که ماهانه 3 هزار کیلو وات ساعت صرفه جویی انرژی می‌شود.
نصر افزود: هم اکنون 90 درصد نیروهای شاغل در نیروگاه بومی هستند.