جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

۳ گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی در عسلویه راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳ گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی در عسلویه راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: در راستای تسریع در صادرات میعانات گازی پارس جنوبی ۳ گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی در عسلویه راه‌اندازی شده است.

۳ گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی در عسلویه راه‌اندازی شد

 

 سیدپیروز موسوی در نشست بررسی روند تسریع صدور میعانات گازی از منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه  تولید میعانات گازی در پارس جنوبی افزایش یافته است اظهار داشت: یکی از محصول مهم فازهای پارس جنوبی تولید میعانات گازی است که یکی از محصولات مهم صادراتی  محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بارگیری میعانات گازی به وسیله گوی شناور انجام می‌شود تصریح کرد: تاکنون سه گوی شناور پایانه صادراتی میعانات گازی در پارس جنوبی راه‌اندازی شده است.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از راه‌اندازی چهارمین گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی پارس جنوبی خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تولید و حجم  تولید و صادرات میعانات گازی پارس جنوبی، چهارمین گوی شناور پایانه صادرات میعانات گازی در این منطقه راه‌اندازی می‌شود.
موسوی با بیان اینکه اهمیت کار پایانه عسلویه پشتیبانی از تولید و ذخیره ســازی گاز و میعانات گازی پارس جنوبی است افزود: برای تدوام صدور میعانات گازی و پایداری و جلوگیری توقف از تولید پالایشگاه‌ها، توانمندی کارکنان پایانه نفتی با استفاده از ناوگان دریایی پیشرفته به گونه‌ای است که حتی در شرائط آب و هوایی نامطلوب امکان پهلودهی شناورها و کشتی‌ها را انجام  می‌دهند.
وی با تاکید بر راه‌اندازی آزمایشگاه سایت میعانات گازی خاطر نشان کرد: درصورت راه اندازی آزمایشگاه، سایت دو پایانه میعانات گازی عسلویه مجهز بــه آخرین و پیشــرفته‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی صدور میعانات گازی می‌شود.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش روزافزون صادرات میعانات گازی از پارس جنوبی تصریح کرد: با توجه به دوران پساتحریم ، حجم صادرات پایانه‌های میعانات گازی افزایش یافته که در این راستا تقویت نیروی انســانی و توسعه زیر ساخت‌ها در اولویت قرار گرفته است.