سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۳ مرکز بهداشتی درمانی پیشگیری از ایدز در استان بوشهر فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

۳ مرکز بهداشتی درمانی پیشگیری از ایدز در استان بوشهر فعال است

سه مرکز بهداشتی درمانی پیشگیری خاص برای ایدز در استان وجود دارد و افراد چنانچه با سوال یا مشکلی مواجه شدند می‌توانند به این مراکز مراجعه و تمامی خدمات را به صورت رایگان و محرمانه دریافت کنند.

۳ مرکز بهداشتی درمانی پیشگیری از ایدز در استان بوشهر فعال است

 

 معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی سه مرکز بهداشتی و درمانی در استان بوشهر برای ارائه خدمات در راستای پیشگیری از بیماری ایدز اظهار داشت: این مراکز خاص در شهرستان‌های بوشهر و برازجان به سبب بار جمعیتی زیاد و شهرستان عسلویه به سبب موقعیت مکانی خاص در نظر گرفته‌ شده است.
محمد مهدی خواجه‌ئیان افزود: در سال‌های اخیر اقدامات زیادی برای پیشگیری و درمان بیماری ایدز در کشور و استان بوشهر صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به کیت‌های تشخیص سریع اشاره کرد که همکاران ما به کمک آن می‌توانند در دور افتاده‌ترین نقاط استان  اقدامات اولیه تشخیصی را برای افراد انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه استفاده از سرنگ‌های آلوده عامل نخست ابتلا به ایدز در استان بوشهر است گفت:استفاده از سرنگ‌های آلوده عامل نخست ابتلا به ایدز در استان است که بیش از 70 درصد از آمارها را به خود اختصاص داده است.
خواجه‌ئیان افزود: از دیگر عوامل ابتلا به ایدز در استان می‌توان به  تماس جنسی محافظت نشده، انتقال از مادر به کودک و عوامل ناشناخته اشاره کرد که به ترتیب 13 ، 1 و 8 درصد گزارش شده است.