جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۳ محور بزرگراهی امسال در استان بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳ محور بزرگراهی امسال در استان بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر گفت: اکنون ۹ محور بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجرا است که امسال ۳ محور آن تکمیل و افتتاح می‌شود.

۳ محور بزرگراهی امسال در استان بوشهر تکمیل و افتتاح می‌شود

 

مصطفی سالاری در نشست بررسی مشکلات شهر چغادک با بیان اینکه نقطه نظرات و تصمیمات اتخاذ شده نشست‌های مختلف بخش‌ها، شهرستان‌ها و شهرهای استان بوشهر مستندسازی و تدوین می‌شود، اظهار داشت: مشکلات مناطق مختلف استان بوشهر در قالب یک سند تدوین و بصورت پروژه‌ای عملیات اجرای طرح‌های عمرانی آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر رفع حادثه خیز بودن به سه راهی چغادک گفت: برای رفع این نقطه حادثه خیز طرح تقاطع غیرهمسطح  طراحی شده که برای اجرای این طرح نیاز به مشارکت و همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی است.
استاندار بوشهر با تاکید بر ایمن سازی سه راهی چغادک افزود: برای افزایش دسترسی شهر چغادک به مرکز استان بوشهر طرح‌های مهمی اجرا شده که محور دوم خروجی بوشهر به بزرگراه بوشهر - برازجان متصل و زمینه دسترسی شهر چغادک به این محور فراهم شده است.
سالاری با بیان اینکه اعتبارات عمران شهری چغادک افزایش یافته است، تصریح کرد: اعتبارات این شهر علاوه بر تملک دارایی از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تخصیص یافته بگونه‌ای که اعتبارات از این محل از 15 میلیارد ریال در سال 1390 به 79 میلیارد ریال افزایش یافت.
وی با تاکید بر حمایت از اجرای کانال دفع آبهای سطحی در چغادک افزود: نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر به ویژه شهر چغادک در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که شرکت آب و فاضلاب این مهم در دستور کار قرار داده است.
استاندار بوشهر با اشاره بر پیگیری برای تبدیل شهر چغادک به بخشداری گفت: برای تحقق این مهم پیگیری‌های لازم صورت گرفته که در این راستا جمعیت شهری و روستایی ملاک مهمی در این عرصه است.
سالاری با تاکید بر استقرار نمایندگی ادارات و دستگاه‌های مختلف اجرایی استان بوشهر در شهر چغادک بیان کرد: با جانمایی، عملیات ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهر چغادک آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر تامین فضای آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان تصریح کرد: بر اساس سطح بندی تمام امکانات در شهرها و روستاها مستقر می‌شود که تامین فضای آموزشی و مرمت فضاهای فرسوده در اولویت قرار دارد.
استاندار بوشهر با اشاره به حمایت از ورزشکاران و تیم‌های ورزشی گفت: تلاش می‌شود به تیم فوتبال چغادک حمایت‌های مالی شود.
سالاری با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر خاطرنشان کرد: طرح آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 110 هزار متر مکعب در روز در استان بوشهر طراحی شده که با اجرای این طرح منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر مستقل می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر به استان‌های دیگر وابسته است، افزود: با توجه به اینکه میزان هدر رفت آب از شبکه آبرسانی استان بالا است برای جلوگیری از پرت آب طرح‌های نوسازی شبکه در دستور کار قرار دارد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه سرانه مصرف آب در استان بوشهر قدری افزایش دارد، خاطرنشان کرد: مشترکان آب در استان بوشهر باید با رعایت الگوی مصرف با برنامه‌های تدوین شده استان همگام باشند تا از مشکلات کم آبی کاسته شود.
سالاری با اشاره به افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر بیان کرد: تخت‌های بیمارستانی از 830 تخت اکنون به 1400 تخت افزایش یافته که تا یکسال آینده 2 برابر می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های بزرگراهی در استان بوشهر تصریح کرد: اکنون 9 طرح بزرگراهی در محورهای مختلف استان بوشهر در حال اجرا است که سه طرح آن شامل محور برازجان به گناوه، گناوه به دیلم و کمربندی کنگان امسال افتتاح می‌شود