جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۳ مجتمع آبرسانی روستایی استان بوشهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳ مجتمع آبرسانی روستایی استان بوشهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: ۱۱ مجتمع آب رسانی روستایی در استان بوشهر در حال اجراست که با برنامه‌ریزی انجام شده ۳ مجتمع آبرسانی آن امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

۳ مجتمع آبرسانی روستایی استان بوشهر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

 

روح‌الله طاهریان‌پور در جلسه کمیته آب بدون درآمد، با بیان اینکه استان بوشهر دارای 619 روستای دارای سکنه با جمعیتی افزون بر 312 هزار و 118 نفر است، اظهار داشت: تعداد 452 روستای استان بوشهر با  281 هزار و 720 نفر  معادل 90 درصد دارای شبکه آب‌رسانی هستند.
وی با بیان اینکه 25 درصد آب مناطق روستایی استان بوشهر از منابع داخلی استان تامین می‌شود، افزود: 40 درصد آب شبکه روستایی استان بوشهر از خط کوثر، 35 درصد از کازرون و مابقی از چاه‌های درون استانی تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر از اجرای  طرح آبرسانی جم خبرداد و خاطرنشان کرد: با مشارکت وزارت نفت طرح آب‌رسانی به جم از طریق ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن سیراف اجرایی شده است.
طاهریان‌پور با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های آب‌رسانی روستایی استان تصریح کرد: 11 مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر در حال اجراست که با برنامه‌ریزی انجام شده سه مجتمع آب‌رسانی آن امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.
وی مدیریت مصرف آب را از اولویت‌های مهم این شرکت دانست و افزود: آب بدون درآمد و مدیریت مصرف ازمهم‌ترین اولویت‌های این شرکت است که نیازمند توجه ویژه خصوصا اعتبارات لازم  است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با تاکید بر رفع فرسودگی خطوط انتقال وشبکه توزیع  افزود:  برای مدیریت مصرف آب در حوزه مشترکان کنتورهایی که انتخاب می‌شوند باید مسائلی از جمله بازرسی، کنترل، نصب کنتور، انشعابات غیر مجاز مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی توجه به فرهنگ صرفه جویی درمصرف آب را امری ضروری برای مدیریت مصرف عنوان کرد  و گفت: علاوه بر مدیریت صحیح آب یعنی تأمین نیازهای مشترکان توسط مسئولان ، فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف دربین مشترکان  نیز نقش اساسی  دارد