جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۳۸۹ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۸۹ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی خوشه‌های صنعتی در استان‌ها تشکیل می‌شود به‌گونه‌ای که تاکنون ۳۸۹ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است.

۳۸۹ خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده است

 

 علی یزدانی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه توسعه خوشه صنعتی فرآوری آبزیان در بوشهر با اشاره به اینکه خوشه‌های صنعتی بر اساس تشکیل کمیته‌های تخصصی تشکیل می‌شود اظهار داشت:  انتخاب تیم توسعه خوشه صنعتی از طریق تشکیل کمیته تخصصی استانی و بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی صادره از سوی سازمان صنایع کوچک وشهرک‌های صنعتی ایران و انجام مصاحبه‌های تخصصی است.
وی به شرایط لازم برای انتخاب عامل توسعه خوشه اشاره کرد و گفت:  گذراندن دوره آموزشی عاملان توسعه خوشه‌های کسب و کار، مدرک تحصیلی مرتبط و تعهد به فعالیت تمام وقت در زمینه خوشه صنعتی مورد تأکید است.
 رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شناسایی  389 خوشه صنعتی در کشور خبرداد و افزود:  389 خوشه صنعتی در کشور شناسایی شده که 5 خوشه آن در استان بوشهر است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر نیز  با اشاره به ویژگی‌های خوشه صنعتی فرآوری آبزیان در استان بوشهر خاطرنشان کرد: توسعه خوشه صنعتی فرآوری آبزیان به لحاظ ساختاری که قانون برای آنها در نظر گرفته، می‌تواند بسترها و ارتباط مناسبی بین زنجیره‌های ارزش شیلات استان بوشهر ایجاد می‌کند.
مهدی صفوی  با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های توسعه استان بوشهر فرآوری آبزیان است گفت: با بررسی برخی از فرصت‌ها در بخش آبزی ‌پروری، فرصت‌های اشتغالزایی بی‌نظیری به چشم می‌آید که برای تحقق آنها لازم بود تشکیلات حمایتی مناسبی ایجاد شود.
وی با بیان اینکه خوشه صنعتی آبزیان به‌عنوان رابط بین بخش دولتی و خصوصی است افزود: سیاست بلندمدت توسعه محصولات خوشه را با پیگیری مناسب‌ترین استراتژی،  انتخاب و هماهنگی‌های لازم را بین این دو بخش ایجاد می‌کند و در این راستا کار مطالعه امکان سنجی خوشه صنعتی آبزیان استان بوشهر به پایان رسیده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر  تصریح کرد: تأکید بر توسعه در خوشه صنعتی آبزیان عمدتاً بر روی فرآیند عمل آوری و آبزی پروری  و سایر بخش‌های تأثیرگذار بر این دو حوزه است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 60 درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود افزود:بیش از 80 درصد میگوهای پرورشی تولیدی در استان بوشهر صادراتی است که توسعه خوشه صنعتی فرآوری آبزیان در اجرای توسعه طرح‌های شیلاتی موثر است.
در این مراسم قرارداد پروژه توسعه خوشه صنعتی فرآوری آبزیان بوشهر منعقد شد.