جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۳۷ هزار نفر از استان بوشهر به اردوهای راهیان نور جنوب و خارگ اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۷ هزار نفر از استان بوشهر به اردوهای راهیان نور جنوب و خارگ اعزام شدند

۳۷ هزار نفر از استان بوشهر به اردوهای راهیان نور جنوب و خارگ اعزام شدند

سرهنگ عباس درویشی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه بابیان اینکه اعزام‌های راهیان نور در ایام نوروز با استقبال پرشور مردم شهید پرور استان بوشهر برگزار شد اظهار داشت: همزمان با ایام نوروز علاوه‌ بر اعزام‌های راهیان نور به صورت سازمان یافته بسیاری از مردم  شهیدپرور همانند سال‌های گذشته به‌صورت خودجوش و با وسایل نقلیه شخصی در سرزمین‌های راهیان نور در جنوب حضور یافتند.

وی با بیان اینکه 37  هزار نفر از استان بوشهر به اردوهای راهیان نور جنوب وخارگ اعزام شدند گفت: در ایام تعطیلات نوروز 25 هزار و 590 نفر به صورت سازمان یافته به سرزمین‌‌های دفاع مقدس به جنوب اعزام شدند و این در حالی است که شش هزار و 550 نفر هم به صورت خودجوش در این مکان‌های مقدس حضور یافتند.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان‌نور سپاه امام صادق(ع) بوشهر اعزام راهیان نور به سرزمین‌های جنوب را سه تا چهار روز اعلام کرد و افزود:  اعزام از مناطق شهرهای جنوبی استان بوشهر 4 روزه و اعزام از دیگر نقاط استان 3 روزه بود که این کاروان‌ها در اردوگاه فاطمه‌الزهرا(س) سپاه استان بوشهر اسکان یافتتد.

درویشی با بیان اینکه راویان و مداحان با راوی‌گری و مداحی حال و هوای روزهای دفاع مقدس را در اذهان زنده کردند خاطرنشان کرد: کاروان راهیان نور استان بوشهر از مناطق عملیاتی والفجر 8، شلمچه، طلائیه، اروند  و یادمان شهدای شرق کارون دیدن  کردند.

وی به کاروان راهیان نور دریایی خارگ اشاره کرد و افزود: کاروان نور دریایی خارگ از 22 اسفند آغاز و تا 15 فروردین ادامه داشت که در این  میان بیش از 4 هزار و 800  نفر در قالب راهیان نور دریایی از نقاط مختلف کشور به  جزیره استراتژیک خارگ اعزام شدند.

درویشی با بیان اینکه کاروان راهیان نور دریایی خارگ یک روزه است گفت: این افراد به وسیله شناورهای منطقه دوم نیروی دریایی سپاه به خارگ اعزام شدند و از مناطق مختلف جزیره استراتژیک خارگ که در جریان جنگ تحمیلی بیش از 28 هزار و 888 بار مورد حمله قرار گرفت بازدید کردند.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان‌نور سپاه امام صادق(ع) بوشهر بیان کرد: علاوه بر  اعزام در ایام نوروز به سرزمین‌های دفاع مقدس، از مهرماه  سال قبل تاکنون 9 هزار و 273 نفر دانش‌آموز و 2 هزار 400 دانشجو از استان بوشهر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.