جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۳۶۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های فاضلاب استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۶۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های فاضلاب استان بوشهر تخصیص یافت

۳۶۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های فاضلاب استان بوشهر تخصیص یافت

۳۶۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های فاضلاب استان بوشهر تخصیص یافت

کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های فاضلاب با بیان اینکه سه طرح جمع‌آوری فاضلاب در سه شهر ساحلی استان بوشهر در حال اجراء است اظهار داشت: این طرح‌ها که در بوشهر، گناوه و دیلم در حال اجراء است بیش از 410 کیلومتر شبکه داخلی و خطوط تکمیل شده است.

وی از اجرای 63 کیلومتر خط اصلی انتقال در پروژه فاضلاب بوشهر خبر داد و افزود: از این میزان اجرای طرح خط انتقال فاضلاب در بوشهر تاکنون بیش از 85 درصد آن در مدار بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه در سفر هیئت دولت به استان بوشهر اعتباری برای تکمیل طرح فاضلاب شهر بوشهر مصوب شد افزود: برای تکمیل فاضلاب بوشهر که اکنون دارای 73 درصد پیشرفت فیزیکی است در سفر هیئت دولت به بوشهر 170 میلیارد تومان مصوب شد.

یاکیده از تخصیص و پرداخت 12 میلیارد تومان از اعتبار یاد شده خبرداد و گفت: با تامین اعتبار لازم پروژه جمع‌آوری فاضلاب بوشهر بر اساس یک برنامه زمان‌بندی تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه از 67 هزار خانوار بوشهری ، 47 هزار مشترک تحت پوشش طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند تصریح کرد: 36 هزار متر مکعب فاضلاب شهری روزانه در شهر بوشهر جمع‌آوری و به تصفیه خانه خارج از شهر منتقل می‌شود.

مدیر عامل آبفای بوشهر با بیان اینکه متناسب با اعتبارات ، طرح فاضلاب بوشهر تکمیل و وارد مدار می‌شود گفت: سال گذشته از 525 میلیارد ریال اعتبارات مصوب برای ادامه طرح‌های فاضلاب در سه شهر بوشهر، گناه و دیلم 364 میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

یاکیده با اشاره به اجرای طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح کمیت و کیفیت دفع و تصفیه فاضلاب بوشهر افزایش می‌یابد.