سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۳۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان ذخیره سازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان ذخیره سازی شد

۳۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان ذخیره سازی شد

 

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با آغاز پرورش میگو در اراضی ساحلی تاکنون ۳۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در سایت‌های پرورش میگوی استان بوشهر ذخیره سازی شده است.
عباسعلی زنده‌بودی با بیان اینکه عملیات پرورش میگو در استان بوشهر از اواسط اردیبهشت آغاز شده اظهار داشت: پرورش میگو در 3 هزار و 500 هکتار از سایت‌ها و اراضی ساحلی استان بوشهر اجرا می‌شود که تاکنون 50 درصد این اراضی ذخیره سازی شده است.
وی با بیان اینکه در این اراضی پرورشی800 میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی می‌شود تصریح کرد: تاکنون در یک‌هزار و 600 هکتار از اراضی پرورشی و ساحلی استان بوشهر 350 میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی شده است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر از تولید 12 هزار تن میگوی پرورشی از اراضی ساحلی استان بوشهر خبرداد و افزود: سال قبل 8 هزار و 500 تن میگو در مجتمع‌های پرورشی تولید که 80 درصد آن صادر شد.
زنده‌بودی با بیان اینکه بچه میگوهای اراضی پرورشی در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: 9 مرکز تکثیر میگو در استان بوشهر فعال است که بچه میگوهای مورد نیاز اراضی پرورشی این استان تولید می‌کنند.
وی با بیان اینکه ذخیره سازی میگو در استخرهای پرورشی تا اواسط تیرماه ادامه دارد گفت: برداشت میگو از استخرهای پرورشی اواسط مهرماه آغاز و تا آذرماه ادامه دارد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه کیفیت میگوی استان بوشهر بسیار مطلوب است افزود: میگوی پرورشی در استان بوشهر از گونه وانامی است که بازار مناسبی در کشورهای اروپایی و آسیایی دارد و از هم اکنون پرورش دهندگان میگو با خریداران خود تفاهم‌نامه منعقد می‌کنند.