جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۳۵۰۰ نفر از جوانان استان بوشهر در بخش دولتی توانمند مهارتی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۵۰۰ نفر از جوانان استان بوشهر در بخش دولتی توانمند مهارتی شدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: با ارائه ۴۰۵ هزار نفر ساعت به علاقه‌مندان فراگیری مهارت در سه ماه گذشته، ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان استان بوشهر در بخش دولتی مهارت‌افزایی شدند.

۳۵۰۰ نفر از جوانان استان بوشهر در بخش دولتی توانمند مهارتی شدند

 

عبدالرسول کازرونی ظهر امروز در نشست شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه آموزش‌ها در راستای نیاز بازار کار به علاقه مندان ارائه شده است، اظهار داشت: کارآموزان استان بوشهر مهارت‌های لازم را در کارگاه‌های ثابت شهری، جوار دانشگاهی، روستایی، اصناف ، کارگاه صنایع ضمن کار، زندان، پادگان، کارگاه عشایری، استاد شاگردی و سکونتگاه‌های غیر رسمی فرا گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه  15 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: در بخش دولتی با استفاده از ظرفیت 15 مرکز آموزشی در سطح استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را برای علاقه‌مندان به فراگیری مهارت ارائه می‌شود، که بیشترین آموزش‌ها مربوط به مراکز ثابت بوده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی کار محور هستند بیان داشت: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر هستند که فرصت‌های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند.
کازرونی با اشاره به اهمیت نیازسنجی در اجرای آموزش‌های مورد نیاز، ارتقاء عملکرد آموزشی را نتیجه انجام نیازسنجی در دو بخش شهری و روستایی عنوان کرد.
وی با اشاره به مهارت‌افزایی 3 هزار و 500 نفر در سه ماه نخست امسال افزود: این اداره کل با ارائه آموزش 405 هزار و 848  نفرساعت به علاقه مندان به فراگیری مهارت در سه ماهه نخست امسال تمامی اهداف تدوین شده در این زمینه محقق کرده است.