جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۳۲ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۲ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شد

۳۲ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شد

۳۲ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر وصول شد

احمد لطفی صبح امروز در  نشست شورای زکات استان بوشهر به ریاست آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی و اطلاع رسانی یکی از برنامه‌های شورای زکات است اظهار داشت:  در 7 ماه امسال برنامه‌های مهم فرهنگی و اطلاع رسانی در استان بوشهر در حوزه زکات انجام شده که آثار و نتایج خوبی داشته است.

دبیر شورای زکات استان بوشهر از برگزاری جلسات هم‌‌اندیشی اهمیت پرداخت زکات در شهرستان‌ها خبرداد و تصریح کرد: شورای زکات استان بوشهر در 7 ماه امسال 68 جلسه در مناطق مختلف استان بوشهر برگزار کرده و به صورت ابتکاری 3 کارگروه اطلاع رسانی تبلیغات و پشتیبانی تشکیل شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه 10 همایش استانی و محلی زکات در بوشهر برگزار شده است گفت: نماد این همایش‌ها، سالانه در برگزاری برنامه شکرگذاری پرداخت زکات است که هر سال در یکی از مناطق استان بوشهر برگزار می‌شود.

لطفی با بیان اینکه برگزاری حلقه‌های معرفتی نقش مهمی در ترویج فرهنگ وصول زکات دارد خاطر نشان کرد: 305 حلقه معرفتی زکات در استان بوشهر با مشارکت ائمه جمعه برگزار شده که نقش مهمی در تحقق اهداف شورای زکات این استان داشته است.

وی، از وصول 32 میلیارد ریال زکات در استان بوشهر خبرداد و تصریح: 32 میلیارد ریال در 7 ماه امسال زکات در استان بوشهر وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل173 درصد افزایش دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه 93 درصد برنامه وصول زکات استان بوشهر در 7 ماهه امسال محقق شده افزود: زکات  وصولی با اولویت تامین مسکن، جهیزیه،  اجرای طرح‌های فرهنگی، اشتغال‌زایی و  هزینه بیماران صعب العلاج  هزینه می‌شود.

لطفی با بیان اینکه 558 روستا در استان بوشهر مشمول پرداخت زکات هستند گفت: 200 روستا با شورای زکات همکاری و تعامل مستقیم دارند که لازم است مابقی روستاها به این مهم توجه کنند.