جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۳۱.۲ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۱.۲ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید شد

۳۱.۲ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید شد

۳۱.۲ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید شد

 

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: با جوجه‌ریزی شش میلیون و ۴۲۵ هزار قطعه در ۲۲۳ واحد پرورش مرغ استان بوشهر۳۱.۲ هزار تن گوشت مرغ تولید شد.
محمد صادق یزدانشناس از فعالیت 223 واحد مرغ‌داری در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در 223واحد مرغ‌داری استان بوشهر هر ماه بیش از یک‌میلیون و 500 هزار قطعه جوجه‌ریزی می‌شود.
وی از اجرای طرح گازرسانی به واحدهای مرغ‌داری استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه‌های تولید و به منظور استفاده از سوخت پاک و ارزان، طرح گازرسانی به واحدهای مرغ‌داری استان بوشهر اجرا می‌شود.
یزدانشناس تاکید کرد: با مجهز شدن این واحدها به شبکه گازرسانی ضمن صرفه‌جویی گازوئیل در کاهش هزینه‌های مرغداران موثر است.
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به جوجه ریزی 6.4 میلیون قطعه جوجه در هر دوره در مرغ‌داری‌های استان بوشهر خبرداد و گفت: با جوجه‌ریزی شش میلیون و 425 هزار قطعه در 223 واحد پرورش مرغ استان بوشهر سال گذشته 31.2 هزار تن گوشت مرغ تولید شد.
یزدانشناس با اشاره به اینکه یک‌هزار و 514 نفر درواحدهای مرغ‌داری استان بوشهر اشتغال دارند افزود: در واحد مرغ تخم‌گذار استان بوشهر با ظرفیت 40 هزار قطعه 12 نفر مشغول بکار هستند.
وی با اشاره به فعالیت 256 واحد پرواربندی دام در استان بوشهر افزود: در این واحدهای دامی بیش از 45 هزار و 176 دام پرواربندی و پرورش داده می‌شود که در این واحدها 825 نفر مشغول بکار هستند.
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه امسال طرح‌های مهمی برای اجرا تدوین شده افزود: بهسازی و نوسازی اماکن دامی، بهبود تغذیه و جایگاه دام، نگه‌داری ایستگاه، خالص سازی نژاد بز عدنی، اصلاح نژاد دام سبک روستایی و طرح پرورش شتر و شترداری از برنامه‌های مهم امسال است.
یزدانشناس، پرورش بز عدنی، اسب و گاو شیری، طرح پرورش زنبور عسل و اصلاح نژاد ملکه زنبور عسل و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای مرغ‌داری از برنامه‌های مهم امسال امور دام استان بوشهر است.