جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۳۱ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۱ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید می‌شود

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: ۲۲۴ واحد مرغ‌داری گوشتی در استان بوشهر با ظرفیت ۶.۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی ۳۱ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کنند.

۳۱ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید می‌شود

 

 محمد صادق یزدان شناس  در نشست بررسی ارائه تسهیلات به پرورش دهندگان شتر با بیان اینکه این استان قطب پرورش شتر است اظهار داشت: این استان دارای 3 هزار و 200 نفر شتر با اشتغال زایی 350 نفر است که نقش مهمی در توسعه اشتغال‌زایی و تولید در این عرصه دارد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر با داشتن 950 هزار هکتار مرتع یکی از مناطق مناسب برای پرورش این دام است گفت:  پرورش دهندگان استان بوشهر به روش سنتی فعالیت می‌کنند و  این استان یکی از 10 استان پرورش دهنده شتر در کشورمان به شمار می‌رود.
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی بوشهر از پرداخت تسهیلات به پرورش دهندگان شتر خبرداد و افزود: اگر پرورش دهندگان، متقاضی روش‌های صنعتی باشند، می‌توانند از تسهیلات 300 میلیون ریالی استفاده کنند.
وی تاکید کرد: این توان در استان بوشهر وجود دارد که با استفاده از روش‌های صنعتی جمعیت شترها به چهار برابر میزان کنونی برسد.
یزدان‌شناس با بیان اینکه شتر به عنوان بهترین دام برای مناطق خشک و بیابانی به شمار می‌رود گفت: چون شتر میزان مصرف غذایش اندک است در برابر بیماری‌های عفونی هم مقاومت زیادی دارد.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین زمینه‌های اشتغال مردم روستا نگهداری شتر و استفاده از پشم ، شیر و گوشت آن است افزود: پشم شتر برای عبابافی استفاده می‌شود و از این ظرفیت می‌توان در توسعه اشتغال‌زایی روستایی بهره برد.
یزدان‌شناس با اشاره به تولید گوشت مرغ در استان بوشهر بیان کرد: 224 واحد مرغ‌داری گوشتی در استان بوشهر با ظرفیت 6.5 میلیون قطعه جوجه‌ریزی  31 هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کنند.
 مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی بوشهر طرح گازرسانی به واحدهای مرغ‌داری را از برنامه‌های مهم امسال دانست و افزود:  برای کاهش هزینه‌های تولید گوشت مرغ و صرفه‌جویی در مصرف گازوئیل طرح گازرسانی به واحدهای مرغ‌داری استان بوشهر امسال اجرایی می‌شود