جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۳۰ درصد نیروهای پارس جنوبی بومی استان بوشهر هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰ درصد نیروهای پارس جنوبی بومی استان بوشهر هستند

سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: میزان اشتغال بومی‌های استان بوشهر در منطقه ویژه پارس جنوبی هم‌اکنون به ۳۰ درصد رسیده که این سهم تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

۳۰ درصد نیروهای پارس جنوبی بومی استان بوشهر هستند

 

عقیل منفرد در نشست بررسی وضعیت اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در صنایع مستقر در پارس جنوبی با بیان اینکه منظقه ویژه پارس بزرگترین مجموعه اشتغال‌زایی در کشور است اظهار داشت: در این منطقه که صنایع مختلف گازی و تاسیسات پشتیبانی در آن راه‌اندازی شده به عنوان بزرگترین مجموعه اشتغال‌زایی معرفی شده است.
وی تصریح کرد: همکاری‌ مجتمع گازی پارس جنوبی امیدبخش بکارگیری حداکثری نیروی بومی استان بوشهر در منطقه ویژه پارس است.
 سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  با تاکید بر نقش افزایش مهارت در به‌کارگیری نیروهای بومی در صنایع پارس جنوبی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های متناسب با صنعت به عنوان یکی از راهکارهای مهم در زمینه اشتغال محسوب می‌شود و کارفرمایی که قصد راه‌اندازی پروژه در منطقه پارس جنوبی دارد لازم است به عنوان ناظر آموزش ما قرار گیرد تا پس از پایان دوره آموزشی نیروها توسط کارفرما جذب شوند.
منفرد با تاکید بر پیوند صنعت و آموزش برای تحقق اشتغال در منطقه گفت: در برخی موارد آموزش‌هایی در سطح استان ارائه می‌شد و هزینه‌هایی برای آن صورت می‌گرفت ولی به سبب فاصله صنعت و آموزش این دوره‌ها منتج به‌کارگیری افراد آموزش‌دیده نمی‌شد.
وی با تقدیر از همکاری مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عرصه آموزش و اشتغال افزود: همکاری‌های مجتمع گازی پارس جنوبی امیدبخش به‌کارگیری حداکثری و تحقق اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در منطقه است.
سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از افزایش سهم اشتغال نیروهای بومی در صنایع منطقه ویژه پارس جنوبی خبر داد و  تصریح کرد: میزان اشتغال بومی‌ها در منطقه ویژه پارس هم‌اکنون به 30 درصد رسیده است که تلاش می‌شود این میزان تا 50 درصد افزایش یابد.