سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

۳۰ درصد مدارس در استان‌های کشور خیرساز هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰ درصد مدارس در استان‌های کشور خیرساز هستند

مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس کشور گفت: خیران در تامین فضاهای آموزشی در شهرها و روستاها نقش مهمی دارند بگونه‌ای که ۳۰ درصد مدارس در استان‌ها با مشارکت خیران ساخته شده است.

۳۰ درصد مدارس در استان‌های کشور خیرساز هستند

 

 سید محمد رضا جعفری در مراسم افتتاح مدرسه 12 کلاسه خیرساز روستای اخند شهرستان عسلویه با گرامیداشت هفته وحدت مسلمانان و  تبریک میلاد باسعادت پیامبرگرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) نقش مهم نیروی انسانی در رشد و تعالی جامعه مهم دانست و اظهار داشت: نیروی انسانی مهم‌ترین عامل رشد و توسعه هر کشور و جامعه محسوب می‌شود که آموزش و پرورش در این عرصه رسالت مهمی برای تربیت نیروی انسانی عهده‌‌دار است.
وی با تاکید بر نقش مهم آموزش و پرورش در تامین نیروی انسانی توانمند جامعه افزود: آموزش و پرورش به عنوان مهم‌ترین دستگاه برای تربیت نیروی انسانی توانمند باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس با بیان اینکه نیروی انسانی توانمند در همه عرصه‌های جامعه و خانواده موثرترین مولفه برای رشد و تعالی محسوب می‌شود خاطر نشان کرد: هر چند نیروی انسانی عامل مهم رشد و توسعه است ولی عمل صالح مهم‌تر  است که فعالیت‌ها و خدمات رنگ خدایی بگیرد.
جعفری، فعالیت خیران مدرسه ساز را عمل صالح به رنگ خدا دانست و گفت: برای تربیت نیروی انسانی توانمند ایجاد فضای آموزشی امری مهم و ضروری است که با توجه به محدودیت اعتبار در حوزه وزارت آموزش و پرورش، خیران نقش مهمی در این عرصه دارند.
وی با تاکید بر متناسب‌سازی و ایمن‌سازی مدارس تصریح کرد: در ساخت فضاهای آموزشی ایمن‌سازی و استاندارد سازی این فضاها مورد توجه است که دانش‌ آموختگان با آرامش و آسایش به امر تربیت علم‌آموزی بپردازند.
مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس، با بیان اینکه خیران مدرسه ساز مشعل‌داران علم و دانش هستند گفت: این عزیزان مبارزه با بی‌سوادی را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند تا جامعه‌ای پیشرفته  ایجاد شود.
جعفری نقش مهم خیران مدرسه ساز در تامین فضاهای آموزشی مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: خیران در تامین فضاهای آموزشی در شهرها و روستاها نقش مهمی دارند بگونه‌ای که 30 درصد مدارس در استان‌ها با مشارکت خیران ساخته شده است.
وی با تاکید بر مشارکت بیشتر خیران در تامین فضای آموزشی مورد نیاز جامعه خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت‌ها و مشکلات در سال‌های اخیر، نیاز مشارکت خیران بیش از گذشته است.
مدیرکل مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس با بیان اینکه رویکرد نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز قدردانی از خیران و ایمن‌سازی مدارس است افزود: تلاش می‌شود برای رفع مشکل آموزش و پرورش در زمینه فضای آموزشی ایمن  همکاری خیران مدرسه ساز بیشتر شود.
جعفری با قدردانی ازشرکت پلیمر آریا ساسول در ساخت مدرسه روستای اخند افزود: این شرکت نقش مهمی در  توجه به مناطق پیرامونی و مسئولیت‌های اجتماعی دارد گونه‌ای که تاکنون در عرصه‌های گوناگون نقش آفرینی کرده است.