سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۳۰۲ واحد مسکن به مددجویان استان بوشهر واگذار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۲ واحد مسکن به مددجویان استان بوشهر واگذار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از افتتاح و واگذاری ۳۰۲ واحد مسکن به مددجویان تحت حمایت این نهاد در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

۳۰۲ واحد مسکن به مددجویان استان بوشهر واگذار می‌شود

 

 احمد لطفی در جلسه بررسی مسکن مددجویی این نهاد، با اشاره به اینکه ساخت سر پناه مناسب و ایمن برای خانواده‌های تحت حمایت، از رسالت‌های مهم این نهاد است اظهار داشت: 302 واحد مسکن مددجویی که ساخت و خریداری شده در دهه فجر به مددجویان تحت حمایت در استان واگذار می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از 60 درصد مشکلات مددجویان بی سرپناه، نداشتن مسکن است، گفت: همه این 302 واحد مسکن در 10 شهرستان استان و 124 روستا افتتاح و به مددجویان فاقد مسکن واگذار می‌شود.
لطفی اولویت نخست گروه‌های مشمول این طرح را زنان بی‌سرپرست که فرزند یتیم دارند عنوان کرد و افزود: دیگر مددجویان مذکر که مسکن مناسب ندارند از این طرح برخوردار می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: با افتتاح این واحدها در ایام میارک دهه فجر 72 خانوار شهری و 230 خانوار روستایی صاحب مسکن می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه زیربنای هر واحد بین 50 الی 75 متربع است بیان کرد: به ازاء خرید و یا ساخت هر واحد روستایی و شهری 250 میلیون ریال پیش بینی که جمعا تا کنون مبلغ 61 میلیارد ریال هزینه شده است.
لطفی با بیان اینکه 7 هزار خانوار دیگر در نوبت تامین مسکن هستند، اظهار کرد: 1121 واحد مسکن روستایی با مشارکت سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و کمیته امداد  این استان در دست ساخت است که عملیات اجرایی احداث 617 واحد آن آغاز که تاکنون 230 واحد آن تکمیل و به مددجویان تحویل داده شده است.