سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

۳۰۰ واحد مسکونی برای افراد کم‌ درآمد استان بوشهر تکمیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ واحد مسکونی برای افراد کم‌ درآمد استان بوشهر تکمیل می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در اجرای طرح مسکن اجتماعی در استان بوشهر از ۶۰۰ واحد مسکونی در دست ساخت ۳۰۰ واحد آن امسال تکمیل و واگذار می‌شود.

۳۰۰ واحد مسکونی برای افراد کم‌ درآمد استان بوشهر تکمیل می‌شود

 

 حمیدرضا حیدری‌بریدی در نشست با خبرنگاران در خورموج با بیان اینکه طرح سنددار کردن مسکن‌های روستایی و شهرهای کم جمعیت در استان بوشهر با روند مطلوبی در دست اجرا است اظهار داشت: با همکاری و مشارکت اداره‌کل ثبت اسناد و املاک  استان بوشهر درسال گذشته  3 هزار واحد مسکونی روستایی در استان بوشهر سنددار شدند که امسال این رقم به سه برابر افزایش می‌یابد.
وی از سنددار شدن 6 هزار واحد مسکونی روستای در 9 ماه امسال خبرداد و گفت: امسال تاکنون 6 هزار سند مالکیت واحدهای مسکونی روستایی در استان بوشهر صادر شده که تا پایان امسال این رقم به 9 هزار سند افزون می‌شود.
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر احیای بافت‌های فرسوده در استان بوشهر را یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد دانست و افزود: برای احیاء بافت‌های فرسوده شهری برنامه اجرایی آن در حال تدوین است که با تحقق این مهم طرح یاد شده عملیاتی می‌شود.
حیدری بریدی با بیان اینکه اجرای طرح‌های هادی و مقاوم سازی روستایی از دیگر برنامه‌های بنیاد مسکن استان بوشهر است خاطرنشان کرد:  اجرای این طرح‌ها نه تنها سبب عمران و آبادانی روستاها و شهرهای کم جمعیت می‌شود بلکه مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها در پی دارد.
وی با بیان اینکه  اجرای طرح‌های یاد شده سبب مهاجرت 15 درصد  روستائیان از شهرها به روستاها شده افزود: طرح‌های هادی و مقاوم سازی منازل روستایی از طرح‌های موفق این نهاد با مشارکت همه دستگاههای اجرایی، فرمانداران، بخشداران ودهیاران استان بوشهر  اجرا شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن  استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح مسکن اجتماعی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان بوشهر گفت: 600 واحد مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر استان بوشهر در دست ساخت است.
حیدری پیشرفت طرح ساخت مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان بوشهر را 45 درصد دانست و تصریح کرد:300 واحد مسکونی آن بیش از 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به پرداخت وام بلاعوض به این واحدهای مسکونی گفت: متقاضیان مسکن در طرح یاد شده در شهرهای زیر 25 هزار نفر  استان بوشهرعلاوه بر تسهیلات 200 میلیون ریالی 25 میلیون ریال نیز به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.