جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۳۰۰ میلیارد تومان به استان بوشهر خسارت وارد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ میلیارد تومان به استان بوشهر خسارت وارد شد

استاندار بوشهر گفت: بارندگی شدید باران و جاری شدن سیل به تاسیسات و زیرساخت‌های مختلف استان بوشهر به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

۳۰۰ میلیارد تومان به استان بوشهر خسارت وارد شد

 

مصطفی سالاری با بیان اینکه 8 شهرستان این استان درگیر بارش باران و جاری شدن سیلاب بود اظهار داشت: در هفته گذشته از 10 شهرستان استان بوشهر 8 شهرستان درگیر سیلاب بودند و این در حالی است که بارش باران از روز یکشنبه شروع شد اما شدت آن از روز چهارشنبه تا جمعه بود.
وی با بیان اینکه در طی سه روز بارش شدید باران بیشتر راههای مواصلاتی استان بوشهر زیر آب رفتند گفت: در این بحران 8 محور مواصلاتی استان بوشهر بطور کامل مسدود شد که در حال حاضر در 6 محور تردد برقرار است و تنها دو محور ساحلی بوشهر به گناوه و جاده ساحلی بوشهر به دیر همچنان مسدود است.
سالاری با بیان اینکه تا امشب مسیر ارتباطی جاده ساحلی بوشهربه گناوه برقرار می‌شود تصریح کرد: جاده ساحلی بوشهر به دیر نیز  تا صبح  فردا بازگشایی می‌شود.
استاندار بوشهر بابیان اینکه به تمام بخش‌ها و زیرساخت‌های استان بوشهر خسارت وارد شد افزود :در تاسیسات برقی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به موقع وارد عمل شد و مشکلات را حل کرد و در حوزه آب نیز چهار شهرستان با مشکل اساسی روبرو شدند که آخرین مورد دیروز برطرف شد و  توزیع آب به شبکه آبرسانی به حالت عادی بازگشت.
وی با اشاره به اینکه در جریان بارندگی شدید در استان بوشهر سیستم مخابراتی عسلویه دچار مشکل شد گفت:  با تلاش دست اندرکاران در روز چهارشنبه مشکل ارتباطات مخابراتی عسلویه رفع شد و در شهرستان جم این مشکل برطرف شده است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در مجموع بارش باران و سیلاب 300 میلیارد تومان به تاسیسات استان بوشهر خسارت وارد کرد گفت: میزان میانگین بارش‌ها طی یکسال در استان 230 میلیمتر است در حالی که تنها در شهرستان جم در مدت سه روز 450 میلی متر بارندگی ثبت شده است.
سالاری افزود:  در اثر این بارش‌ها تنها یک نفر آن هم  به سبب  ریزش سقف واحد دامداری  جان خود را از دست داد.