جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۳۰۰ روستاهای بوشهر به بوستان با امکانات تفریحی و ورزشی مجهز می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ روستاهای بوشهر به بوستان با امکانات تفریحی و ورزشی مجهز می‌شوند

استاندار بوشهر گفت: تا دهه فجر امسال ۳۰۰ روستا به بوستان با امکانات تفریحی، پارکی و ورزشی مجهز می‌شوند که برای اجرای این طرح‌ها در روستاهای استان بوشهر ۷۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

۳۰۰ روستاهای بوشهر به بوستان با امکانات تفریحی و ورزشی مجهز می‌شوند

مصطفی سالاری در همایش سرشماری و توسعه پایدار با اشاره به نقش مهم دهیاران و شهرداران در ارائه خدمات مطلوب به مردم اظهار داشت: خدمات دهیاران و شهرداران، مستقیم عاید مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمات دهیاران، شوراهای اسلامی و شهرداران ستودنی است، تصریح کرد: مسئولیت‌های شهری و روستایی این قشر به جامعه هدف موفق بوده به‌گونه‌ای که رضایتمندی مردم را در پی داشته است.
استاندار بوشهر به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن پرداخت و با بیان اینکه مرحله نخست آن به صورت اینترنتی از سوم مهرماه اجرا شده است، گفت: سرشماری مبنای برنامه‌ریزی و اقدامات بعدی اجرای طرح‌ها در زمینه زیرساخت‌های مختلف است.
سالاری با بیان اینکه استان بوشهر در زمینه فناوری اطلاعات از پرمصرف‌ترین استان در حوزه بهره‌برداری از اینترنت است، تصریح کرد: دسترسی مردم استان بوشهر به اینترنت نشان می‌دهد که مردم این استان به‌روز و پیشگام در این حوزه هستند.
وی با اشاره به اینکه شرکت مردم استان بوشهر در ثبت نام سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی در بین استان‌ها پیشگام است، خاطرنشان کرد: با روندی که در پیش است انتظار می‌رود تمامی روستائیان استان بوشهر به صورت اینترنتی فرم مربوطه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن تکمیل کنند.
استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت دهیاران در تسریع ثبت نام اینترنتی روستائیان در سرشماری گفت: دهیاران زمینه ثبت نام روستائیان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی فراهم کنند.
سالاری  با بیان اینکه اکنون استان بوشهر رتبه دوم در بین استان‌ها در ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن کسب کرده است، تصریح کرد: با روندی که در پیش است انتظار می‌رود استان بوشهر در ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن رتبه نخست کسب کند.
وی با بیان اینکه آمار جمعیتی و دیگر اطلاعات نقش مهمی در برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های مختلف دارد، گفت: بر اساس شاخص‌های جمعیت روستایی مناطق روستایی بالای 500 و یک‌هزار نفر جمعیت در دو سال گذشته صاحب زمین مینی‌فوتبال شدند به‌گونه‌ای که 137 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در روستاهای استان بوشهر ساخته شد.
استاندار بوشهر با اشاره به ساخت بوستان‌های امید در روستاهای استان بوشهر افزود:  تا دهه فجر امسال 300 روستا به بوستان با امکانات تفریحی، پارکی و ورزشی مجهز می‌شوند که  برای اجرای این طرح‌ها در روستاهای استان بوشهر 700 میلیارد ریال تخصیص یافته است.
سالاری با اشاره به ایجاد سینمای روباز در روستاهای استان بوشهر خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سینمای روباز در روستاها با توافق به عمل آمده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلم‌های سینمایی روز در روستاها به نمایش می‌آید.
وی با اشاره به اینکه تمام مناطق عشایری به مخازن ذخیره آب مجهز می‌شوند، افزود: با تفاهم به عمل آمده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امسال خانه‌های بهداشت در روستاهای استان بوشهر، نوسازی، بهسازی، تعمیر و ساخته می‌شود به‌گونه‌ای که تا 1.5 سال آینده بر اساس سطح بندی، روستاهای استان بوشهر به خانه بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی و مرکز جامع سلامت استاندارد مجهز می‌شوند.
استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی خبرداد و خاطرنشان کرد: برای تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی امسال 600 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که نقش مهمی در تکمیل این طرح‌ها دارد.
سالاری از افزایش اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر خبرداد و گفت: این اعتبارت که در اختیار دهیاران و شهرداران قرار می‌گیرد از 80 میلیارد تومان سال 1391  با افزایش 5 برابری به 450 میلیارد تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه تمام تلاش دهیاران نباید مصروف کار فیزیکی و اجرای طرح‌های عمران روستایی شود تاکید کرد: نیروی انسانی توانمند بزرگترین سرمایه محسوب می‌شود که در این راستا بخشی از اعتبارات عوارض آلایندگی برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان تخصیص دارد که باید دهیاران در این عرصه تلاش کنند.
استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که درس خواندن باید در شهرها و روستاها با منزلت شود، گفت: دهیاران باید دانش‌آموزان درس خوان و موفق را تشویق کنند تا زمینه رقابت در این عرصه افزایش یابد .
سالاری با بیان اینکه نیروی انسانی توانمند و موفق تحصیل‌کرده در هر منطقه آثار و برکات مهمی در پی دارد، افزود: توجه به نیروی انسانی توانمند تحصیل‌کرده در همه زمینه‌های اشتغال‌زایی، اقتصادی، اجتماعی، شخصیتی و دیگر عرصه‌ها می‌تواند نقش آفرینی کند.
وی از افزایش رتبه قبولی دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری خبرداد و تصریح کرد: رتبه قبولی دانش‌آموزان استان بوشهر از 29 با اجرای طرح‌های تقویت بنیه علمی اکنون با 9 پله صعود به رتبه 20 ارتقا یافته که با روندی که در پیش است هر سال سیر صعودی خود را طی می‌کند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت و توانمندی منابع فیزیکی منطقه تنها نمی‌تواند جوابگوی مشکلات باشد گفت: برخی از استان‌ها بدون داشتن توانمندی‌های استان بوشهر از ظرفیت بالایی در عرصه علم و فناوری برخوردار هستند که باید استان بوشهر به توانمندی علمی لازم با مشارکت دهیاران، خانواده‌های دانش‌آموزان و فرهنگیان آموزش و پرورش دست یابد.
سالاری تاکید کرد: نیازهای مناطق با اولویت و دقیق بررسی شود و مطالبات مردم بر اساس شاخص‌های تبیین شده برای پیشرفت و توسعه مورد توجه قرار بگیرد.