جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۳۰۰ حلقه چاه گاز در میدان پارس‌جنوبی حفر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰ حلقه چاه گاز در میدان پارس‌جنوبی حفر شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گفت: با توان بالای فنی و تخصصی کارشناسان و مهندسان صنعت نفت کشور ضمن نصب ۲۵ سکوی فرآوری، بیش از ۳۰۰ حلقه چاه گاز در میدان پارس جنوبی حفر شده است.

۳۰۰ حلقه چاه گاز در میدان پارس‌جنوبی حفر شد

 

علی‌اکبر شعبان‌پور در آئین تجلیل از مدیران و مهندسان برتر شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه توان متخصصان صنعت نفت در کشور افزایش یافته است اظهار داشت: با بومی‌سازی فناوری در حوزه ساخت، طراحی، نصب و راه‌اندازی پروژه‌های نفتی، گازی و صنایع وابسته توان متخصصان این عرصه افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه طرح‌های مختلف پارس جنوبی به‌دست متخصصان داخلی در حال اجرا و راه‌اندازی است تصریح کرد: فازهای مختلف پارس جنوبی که اکنون در حال اجرا و بهره‌برداری است با تلاش مهندسان داخلی و بدون مشارکت دیگر کشورها انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به نصب 14 سکوی پارس جنوبی در سه سال گذشته خاطرنشان کرد: از 25 سکوی نصب شده در میدان گازی پارس جنوبی 14 سکوی آن در سه سال گذشته به‌دست متخصصان داخلی نصب و راه‌اندازی شده که نشان از توان بالای مهندسان ایرانی در عرصه این صنعت است.
شعبان‌پور با اشاره به اینکه متخصصان داخلی فناوری حفر چاه گاز و نفت را بومی‌سازی کرده‌اند افزود: حفر بیش از 300 حلقه چاه گاز در میدان پارس جنوبی رسیدن به اجرای 3 هزار و 500 کیلومتر خط انتقال لوله گاز نشان از توان بالای فنی و تخصصی مهندسان و متخصصان صنعت نفت است.
وی توجه به حوزه محیط زیست طرح‌های پارس جنوبی را از اولویت‌های این شرکت دانست و افزود: طرح‌هایی تکمیلی در پارس جنوبی به‌ویژه در حوزه محیط زیست از اولویت‌های شرکت نفت و گاز پارس و مجریان پروژه‌های پارس جنوبی است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه برداشت گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی با کشور قطر برابر می‌شود تصریح کرد: تا پایان امسال فازهای مختلف پارس جنوبی راه‌اندازی و وارد مدار می‌شود و ظرفیت برداشت گاز از میدان گازی پارس‌جنوبی روزانه بیش از 100 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.