سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۳۰۰۰ هکتار اراضی تصرفی استان بوشهر به بیت‌المال بازگشت - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰۰ هکتار اراضی تصرفی استان بوشهر به بیت‌المال بازگشت

دادستان انقلاب اسلامی بوشهر گفت: تلاش برای مبارزه با زمین خواری و حفظ بیت المال در استان بوشهر ادامه دارد بگونه‌ای که سال گذشته ۳ هزارهکتار اراضی متصرفی در این استان به بیت‌المال بازگشت.

۳۰۰۰ هکتار اراضی تصرفی استان بوشهر به بیت‌المال بازگشت

 

 علی حسن‌پور در نشست بررسی کاربری‌های اراضی در استان بوشهر با بیان اینکه تغییر کاریری اراضی سبب ضایع شدن حقوق بیت‌المال می‌شود اظهار داشت: برخی سودجویان بدون مجوز قانونی کاربری زمین‌ها را تغییر می‌دهند و باغ شهری در زمین‌های کشاورزی بنا می‌کنند که این کار سبب ضایع شدن حقوق بیت المال شده است.
وی با بیان اینکه برخی افراد سود جو  بدون سند رسمی ملکی، زمین‌ها را تصرف می‌کنند  تصریح کرد: این کارها از جنبه‌های مختلف جرم به شمار می‌رود یکی از این جنبه که فرد املاک ملی را صاحب می‌شود.
دادستان بوشهر با بیان اینکه واگذاری انشعاب ارائه خدمات گوناگون به واحدهای بدون سند ممنوع است افزود:  افرادی که  ملک بدون سند دارند چون از انشعاب‌های غیر مجاز استفاده می‌کند کارشان جرم و خطر آفرین است.
حسن پور با اشاره به اهمیت حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی شهرستان دشتستان به عنوان قطب کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد:  78 رای قطعی در زمینه تخلفات مربوط به اراضی در حوزه دشتستان در خصوص تغییر غیرمجاز کاربری اراضی و تصرف اموال دولتی امسال صادر شده است.
وی با بیان اینکه تعدادی از آرا صادره  تغییر غیرمجاز کاربری در دشتستان اجرا شده  گفت: اجرای بقیه ارا صادر شده در زمینه تغییر  غیر مجاز کاربری اراضی با قاطعیت در دستور کار  دستگاه قضا قرار دارد.
دادستان انقلاب اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه مبارزه با زمین خواری در اولویت کاری دستگاه قضا قرار دارد گفت: تلاش برای مبارزه با زمین خواری و حفظ اموال بیت‌المال در استان بوشهر ادامه دارد بگونه‌ای که سال گذشته 3 هزارهکتار اراضی متصرفی در این استان به بیت‌المال بازگشت.