جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۳۰۰۰ طرح هادی روستایی در استان‌ها اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۰۰۰ طرح هادی روستایی در استان‌ها اجرا می‌شود

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال ۳ هزار طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار اجرا می‌شود که تعداد روستاهای بهره‌مندی از این طرح به ۱۷ هزار روستا افزایش می‌یابد.

۳۰۰۰ طرح هادی روستایی در استان‌ها اجرا می‌شود

 

هادی درفشی در بازدید از روند اجرای طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بنیاد مسکن استان بوشهر فعالیت‌های قابل توجهی در روستاها انجام داده است اظهار داشت: این نهاد با اجرای طرح‌های روستایی در برخی طرح‌ها رتبه نخست و برخی طرح‌ها رتبه دوم در کشور به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه 450 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های روستایی در استان بوشهر تخصیص یافت تصریح کرد: سال گذشته 440 طرح در استان بوشهر با 450 میلیارد ریال اجرا شده که امسال میزان اعتبارات طرح‌ها نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این نهاد نقش مهمی در اجرای طرح‌های مختلف عمرانی، اقتصادی و اجتماعی دارد  بیان کرد: بنیاد مسکن اقدامات مهمی در حوزه هایی ساخت، تعمیر و مقاوم سازی مسکن درمناطق روستائی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، طرح‌های اشتغال‌زایی، زیرساخت امورات مختلف اقتصادی انجام داده بگونه‌ای که از هر فرصتی برای مشارکت در امور توسعه‌ای استان‌ها استفاده می‌کند.
درفشی با اشاره به ساخت مسکن روستایی در نقاط مختلف کشور خاطر نشان کرد: امسال برای بهسازی و نوسازی 200 هزار مسکن روستایی برنامه‌ریزی شده که برای تحقق این مهم 20 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی سهم استان بوشهر برای بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را 9 هزار و 500 واحد دانست و افزود: یکی از کارهای بنیاد مسکن از سال 84 تاکنون نوسازی و مقاوم‌سازی 200 هزار واحد در هر سال بوده که تاکنون  افزون بر 2 میلیون  واحد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده است.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تهیه طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت  خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 36 هزار روستای بالای 20 خانوار جمعیت وجود دارد که تاکنون 14 هزار روستای آن از طرح هادی برخوردار شده‌اند.
درفشی از اجرای 3 هزار طرح هادی روستایی در کشور خبرداد و افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های  امسال 3 هزار طرح هادی روستایی اجرا می‌شود که تعداد روستاهای طرح هادی‌دار بالای 20 خانوار جمعیت به 17 هزار روستا می‌رسد.
وی با بیان اینکه برای تهیه طرح هادی روستایی منابع مالی مورد نیاز باید از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دولت تأمین شود تاکید کرد: هر اندازه تأمین اعتبار در زمان سریع‌تری انجام گیرد قطعاً تهیه طرح هادی روستایی نیز با سرعت بیشتری پیش می‌رود.
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یکی از وظایف دیگر این نهاد صدور سند روستایی است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سالانه بین 300 هزار تا 350 هزار سند برای واحدهای مسکونی روستایی صادر می‌شود