جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲ کمپ نوروزی اورژانس تنگستان راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲ کمپ نوروزی اورژانس تنگستان راه‌اندازی شد

۲ کمپ نوروزی اورژانس تنگستان راه‌اندازی شد

علی نگین تاجی با اشاره به راه‌اندازی 2 کمپ اورژانس در تنگستان در ایام نوروز اظهار داشت: به‌منظور بالا بردن سطح امدادرسانی و افزایش استاندارد خدمات‌رسانی سایر پایگاه‌های اورژانس 115 شهرستان در ایام نوروز، این دو کمپ نیز در نقاط حادثه‌خیز و مناطقی که تردد و جمعیت مسافران نوروزی زیاد است دائر شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دو منطقه دلوار و خائیز در شهرستان تنگستان در ایام تعطیلات نوروز شاهد تردد زیاد گردشگران و مسافران نوروزی می‌باشد، دو کمپ نوروزی شهرستان در این دو ناحیه استقراریافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: در هر یک از این کمپ‌های نوروزی اورژانس 115، یک دستگاه آمبولانس و سه نفر از پرسنل اورژانس مستقرمی باشند که از این تعداد دو نفر امدادگر و یک نفر تکنسین فوریت‌های پزشکی است و در مواقعی که دو نفر برای امدادرسانی به مصدومان اعزام می‌شوند، یکی از امدادگران در محل کمپ حضور دارد تا به مردم مراجعه‌کننده در زمینه فوریت‌های پزشکی خدمت ارائه دهد.

نگین تاجی خاطرنشان کرد: شهرستان تنگستان علاوه بر این دو کمپ نوروزی، دارای پنج پایگاه اورژانس جاده‌ای دیگر در نقاط مختلف شهرستان می‌باشد که به همراه نیروهای اورژانس و آمبولانس‌های مستقر در آن‌ها کار خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان و مسافران را بر عهده‌دارند.

بانوی کنگانی شادی‌بخش جشن نوروزی سه هم‌وطن شد

بانوی کنگانی در آخرین دقایق سال 95 با اهدا اعضای پیکر خود نجات شادی‌بخش جشن نوروزی سه هم‌وطن نیازمند به اهدا عضو شد.

مسئول مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: پس از تائید مرگ مغزی ناهید غلامی در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر با اقدام خیرخواهانه خانواده وی نسبت به برداشت دو کلیه و کبد اقدام شد.

علیرضا باقری افزود: با هماهنگی‌های انجام‌شده با تیم اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به برداشت کبد و دو کلیه این بانوی 24 ساله اقدام شد تا دومین مورد اهدا عضو شهرستان کنگان صورت پذیرد.

وی با اشاره به پیوند موفقیت‌آمیز اعضای اهدایی ناهید غلامی گفت: کبد به خانمی 40 ساله، و کلیه‌های وی به دو آقایی 35 ساله و 22 ساله پیوند زده شد.

تحقق  100 درصدی شاخص جذب روحانیون مستقر استان بوشهر در سال 95

مسئول اعزام و استقرار روحانیون اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تحقق  100 درصدی شاخص جذب روحانیون مستقر این استان خبر داد.

حجت الاسلام نعمت الله عظیمی فرد اظهار داشت: شاخص روحانیون مستقر استان در سال گذشته به صورت 100 درصد محقق شده است.

مسئول اعزام و استقرار روحانیون اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: آمار روحانیون مستقر استان در ابتدای سال 95 تعداد 74 نفر بود که با پیگیری‌ها و حمایت‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی استان این عدد به 98 نفر رسید.

وی با اشاره به افزایش 25درصدی روحانیون مستقر استان در سال 95 بیان کرد: به یاری خداوند متعال، سال 96 سال برنامه ریزی و مدیریت برای بهره برداری بهینه از حضور روحانیون است.

عظیمی فرد افزایش کمی و کیفی کار مبلغان از طریق جذب مبلغان مستعد جوان، برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز و جوان سازی بدنه روحانیون مستقر را از برنامه‌های پیش رو در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال عنوان کرد.

جمع‌آوری بیش از 200 کیلوگرم گوشت مرغ فاسد توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان جم

بیش از 200 کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ گذشته و فاسد از مرغ فروشی‌ها و رستوران‌های شهر جم جمع‌آوری و معدوم شد.

امین پناهیان اظهار داشت: در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت جم به همراه نمایندگان ادارات صنعت معدن و تجارت، اصناف و دامپزشکی شهرستان جم در قالب گشت مشترک از مرغ فروشی‌ها و رستوران‌های شهر جم بازدید کردند.

وی بیان کرد: در این بازرسی‌ها بیش از 200 کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ گذشته و فاسد از مرغ فروشی‌ها و رستوران‌های شهر جم جمع‌آوری و معدوم شد و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

پایگاه دوم اورژانس 115 شهری جم راه‌اندازی شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از راه‌اندازی پایگاه دوم اورژانس 115 شهری جم خبر داد.

 احمد قاسمی اظهار داشت: برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان در شهر جم و روستاهای اطراف شهر پایگاه دوم اورژانس 115 شهری جم شروع به کارکرد.

وی تصریح کرد: با توجه به تحت پوشش قرار دادن محور مواصلاتی جم به سمت فیروزآباد توسط پایگاه اورژانس شهری جم و حادثه‌خیز بودن این محور، راه‌اندازی پایگاه دوم اورژانس 115 شهری جم، کمک شایانی به ارائه خدمات مطلوب در زمان مناسب می‌کند.

 قاسمی از پیگیری‌ها و همکاری‌های فرماندار شهرستان و حمایت مدیریت فوریت‌های پزشکی استان برای ایجاد این پایگاه کمال تقدیر و تشکر را به عمل آورد.

ثبت 299 موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در استان بوشهر

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر از فعالیت 299 موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی در این استان خبر داد.

 عبدالحسین ناصری ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شد، اظهار داشت: در استان بوشهر بیش از 299 موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی ثبت شده در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه از مجموع این 299 تشکل، 40 موسسه فرهنگی قرآن و عترت، 70 خانه قرآن شهری و 189 خانه قرآن روستایی هستند گفت: چشم انداز ترسیم شده اداره امور قرآنی استان برای توسعه کمی تشکل‌های قرآنی در سال 95 دستیابی به 320 تشکل قرآنی بود که در این خصوص ضمن رسیدن به آمار 299 تشکل بیش از 30 فعال قرآنی مستعد برای تاسیس خانه قرآن نیز در نقاط مختلف استان شناسایی شد که در صورت موافقت سازمان دارالقرآن الکریم فرایند ثبت و صدور مجوز فعالت آنان انجام می‌شود.

ناصری تاکید کرد: از ابتدای سال 96 بنا بر تصمیم سازمان دارالقرآن الکریم مقرر شده که صدور مجوز خانه‌های قرآنی همانند موسسات فرهنگی قرآن و عترت از طریق سامانه متمرکز این سازمان انجام شود.

بزرگترین رنگینک خرمای جهان در آبپخش استان بوشهر ساخته شد

بزرگترین رنگینک جهان به طول 110 متر برای ثبت در کتاب رکوردهای جهانی گینس در جشنواره رنگینک شهر آبپخش در استان بوشهر ساخته و با حضور مسئولان رونمایی شد.

مدیر اجرایی جشنواره ساخت رنگینک در آب پخش دشتستان اظهار داشت: این رنگینک به عنوان بزرگترین چینش خرما در جهان با مشارکت 80 نفر و استفاده از سه تن خرما، 30کیسه آرد و 350 لیتر روغن ساخته شده است.

مهدی بحرینی افزود: این رنگینک با طرح های سنتی و ملی از جمله خلیج فارس، نقشه ایران، پرچم ایران و سربازان هخامنشی تزیین شده است.

نماینده ثبت رکوردهای گینس در کشور نیز گفت: عملیات درست کردن بزرگترین رنگینک جهان در کتاب رکوردهای جهان مستندسازی شد.

روح الله دشمن زیاری افزود: این رکورد برای نخستین بار در دنیا انجام می شود و چون مشابهی ندارد و تا به حال دراین زمینه رکوردی نداشته‌ایم در کتاب گینس به عنوان رکورد جدید ارائه می‌شود.

جشنواره پیام آسمانی در تپه رشادت دلوار در حال برگزاری است.

امام جمعه دلوار گفت: این جشنواره به ‌مناسبت نوروز برای دومین سال پیاپی برای اهالی دلوار و مسافران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام زاهددوست افزود: هدف از برگزاری جشنواره پیام آسمانی، انتقال آموزه‌های دینی با روش‌های نوین و جذاب در قالب‌های بازی، تفریح و سرگرمی است که مبلغانی از شهر قم آن را اجرا می‌کنند.این جشنواره برای کودکان، نوجوانان و جوانان است و به ‌مدت 10 شب در تپه رشادت شهر دلوار برگزار می‌شود.

ابراز همدردی استاندار بوشهر با خانواده مفقودان حادثه سیل دشتی

استاندار بوشهر با حضور در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی با خانواده 4 فرد مفقود در اثر سیل روز گذشته در این شهرستان دیدار و همدردی کرد.

مصطفی سالاری به همراه معاون امور عمرانی، مدیرکل حوزه استاندار و مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان روز دوشنبه ضمن بازدید هوایی از مناطق سیل زده شهرستان دشتی، در منطقه دشت پلنگ هم با خانواده 4 فرد مفقود در اثر سیل دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار ضمن همدردی با خانواده مفقودان حادثه بر پیگیری برای یافتن اجساد قربانیان حادثه تلخ روز گذشته تاکید کرد.

سالاری گفت: در حالی که پیکر دو فرد مفقود شده این حادثه پیدا شده تلاش‌ها برای یافتن دو پیکر دیگر هم ادامه دارد.