جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

۲ واحد نیروگاه جدید اتمی در بوشهر ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲ واحد نیروگاه جدید اتمی در بوشهر ساخته می‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: ساخت دو واحد جدید نیروگاه اتمی در بوشهر در راستای تصمیمهای سیاست اقتصاد مقاومتی ساخته می‌شود.

۲ واحد نیروگاه جدید اتمی در بوشهر ساخته می‌شود

 

 اسحاق جهانگیری صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اظهار خرسندی از سفر به بوشهر با بیان اینکه مردم این استان نقش مهمی در تاریخ ایران اسلامی داشته‌اند اظهار داشت: مردم استان بوشهر که در تاریخ ایران نقش بسیار بزرگی داشته‌اند در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی تاثیرگذار بوده‌اند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر مرکز و پایتخت انرژی کشور است گفت: این استان در حوزه سوخت‌های فسیلی مانند نفت، گاز به عنوان کانون اصلی توسعه ایران است.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دو واحد نیروگاه اتمی جدید در بوشهر ساخته می‌شود خاطر نشان کرد: ما امروز با این نیت به بوشهر سفر کرده‌ایم که عملیات اجرایی دو واحد نیروگاه جدید اتمی در بوشهر آغاز شود.
جهانگیری با بیان اینکه تنوع بخشی به تولید انرژی از سیاست‌های کشور است تصریح کرد: 75 هزار مگاوات برق از نیروگاه‌های کشور تولید می‌شود که بخش عمده‌ای از آن از سوخت‌های فسیلی از جمله گاز تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه در راستای تنوع بخشی به تولید برق برنامه ساخت نیروگاه اتمی در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر نقش مهمی در صرفه‌جویی سوخت‌های فسیلی، حفاظت محیط زیست و پایداری شبکه برق دارد که امید است در نقاط دیگر کشور نیروگاه‌های پاک، برای تولید برق توسعه یابد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ساخت نیروگاه جدید اتمی بوشهر در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آغاز می‌شود افزود: دسترسی کشور به انرژی پاک و تبدیل مواد خام به محصولات جدید و مواد پیشرفته و افزایش تولید و صادرات و تبدیل مواد پتروشیمی به محصولات با ارزش افزوده بالا از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
جهانگیری تاکید کرد: نیروگاه اتمی بوشهر در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود.