سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۲ شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲ شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

۲ شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

۲ شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: دو شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شده که علاوه بر رفع نیازهای استان، آماده ارائه خدمات به دیگر استان‌ها نیز هستند.
 محمدرحیم بهره‌مند در سمینار تخصصی روز جهانی اندازه‌شناسی در استان بوشهر با بیان اینکه این استان در تدوین استاندارد ملی جایگاه مهمی دارد اظهار داشت: متخصصان و پژوهشگران این استان نقش مهمی در تدوین استانداردهای ملی دارند بگونه‌ای که جایگاه مهمی در این زمینه دارند.
وی با اشاره به اینکه آزمایشگاه‌های همکار استاندارد در این استان بوشهر فعالیت چشمگیری دارند تصریح کرد: 120 نوع آزمایش در حوزه‌های مختلف توسط 45 آزمایشگاه همکار استاندارد  ارائه می‌شود که نقش تاثیر گذاری در توسعه اقتصاد و تجارت  دارند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه آزمایشگاه‌های استاندارد بوشهر دارای اعتبار جهانی است گفت: آزمایشگاه‌های استاندارد در حوزه‌های غذایی، شیمی، پتروشیمی، ساختمانی  و لوازم التحریر  دارای اعتباربین‌المللی هستند که این مهم جایگاه استاندارد استان بوشهر نشان می‌دهد.
بهره‌مند از راه‌اندازی دو شرکت کالیبراسیون با گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر  خبرداد و افزود: دو شرکت کالیبراسیون دارای گواهینامه بین‌المللی در استان بوشهر راه‌اندازی شده که علاوه بر رفع نیازهای استان، آماده ارائه خدمات به دیگر استان‌ها نیز هستند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به جایگاه مهم اندازه‌شناسی در ابعاد مختلف زندگی، اظهار داشت: اگر می خواهیم اقتصاد مقاومتی را به مرحله اجرا و شکوفایی برسانیم، باید اندازه‌ها را بدانیم و آن‌ها را رعایت کنیم.
وی با بیان اینکه عمل دقیق و اقدام به موقع، از نتایج مهم اندازه‌شناسی است تصریح کرد: اندازه‌شناسی  سبب می‌شود تا از منابع استفاده بهینه شود و بروز خسارت‌های مالی و جانی، به کمترین حد خود برسد.
مدیر آزمایشگاه کالیبراسیون نیروگاه اتمی بوشهر نیز گفت: اندازه‌گیری به این معنا نیست که هیچ گونه خطایی نباید صورت گیرد، بلکه علم اندازه‌شناسی کمک می‌کند تا خطاها به کمترین حد ممکن که آن را خطای مجاز می‌نامند، برسد.
کامبیز اتحادی افزود: ایمنی و اندازه‌شناسی، ارتباط مستقیم با هم دارند، بنابراین رعایت اندازه‌ها در تمام ابعاد، امری ضروری و حیاتی است.