جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۲ درصد اعتبارات تملک‌ دارایی به توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲ درصد اعتبارات تملک‌ دارایی به توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل تخصیص یافت

۲ درصد اعتبارات تملک‌ دارایی به توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل تخصیص یافت

۲ درصد اعتبارات تملک‌ دارایی به توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل تخصیص یافت

 

معاون اموراستان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: ۲ درصد اعتبارات بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای برای تقویت پدافند غیرعامل در راستای مصونیت سازی و استحکام سازی تخصیص یافته است.

سردار غلامعلی حیدری با بیان اینکه پدافند قرارگاه زیستی در همه استان‌ها راه‌اندازی شده اظهار داشت:  پدافند قرارگاه زیستی  در همه استان‌ها براساس  تهدیدهای بومی آن مناطق طراحی و راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در هر استان 212 کارگروه دارد تصریح کرد: این حوزه‌های تخصصی پس از طرح مسئله و بررسی مشکلات در شورای پدافند غیر عامل تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون اموراستان‌های سازمان پدافند غیرعامل  با بیان اینکه پدافند قرارگاه زیستی در کاهش آسیب‌های انسانی  نقش موثری دارد گفت: برهمین اساس بویژه در استانهای مرزی و استانهایی که تولیدات مواد غذایی، گوشتی، لبنیات و محصولات کشاورزی دارند برای مصون سازی مواد غذایی و پیشگیری از آفت‌ها و بیماریها برنامه ریزی شود.

حیدری با بیان اینکه پدافند غیر عامل کاهش آسیب پذیری، ارتقا پایداری ملی و آسان سازی در مدیریت بحران به دنبال دارد بیان کرد: پدافند غیرعامل یک اصل است که برای همیشه و نه برای یک دوره زمانی خاص باید در نظر گرفته شود.

وی به پدافند تخصصی پرداخت و خاطر نشان کرد: پدافند غیرعامل که در بخش‌های پرتویی، قرارگاه زیستی، شیمیایی، اقتصادی، کالبدی، مردم محور، عمومی و آمادگی تعریف شده در فرهنگ سازی آن برنامه‌ریزی شده است.

معاون اموراستان‌های سازمان پدافند غیرعامل   با بیان اینکه برای تقویت زیرساخت‌ها در راستای اجرای پدافند غیرعامل اعتبارات لازم تخصیص یافته است گفت: دربرنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به توسعه فرهنگ پدافند غیرعامل شده بگونه‌ای که در بودجه تملک دارایی 2 درصد از اعتبارات برای تقویت پدافند غیرعامل  در راستای مصونیت سازی و استحکام سازی تخصیص یافته است.

حیدری با اشاره به برنامه‌ریزی امسال برای برگزاری رزمایش در حوزه پدافند غیر عامل گفت: رزمایش پدافند قرارگاه زیستی در قم و رزمایش پرتوی امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: با برگزاری رزمایش‌های مختلف پدافند غیرعامل زمینه آموزش، فرهنگ سازی مدیران، کارشناسان و مردم درمسائل مختلف فراهم می‌شود.