سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۲۹۵ میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۹۵ میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر نیاز است

۲۹۵ میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر نیاز است

۲۹۵ میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر نیاز است

کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی با بیان اینکه شهرهای استان بوشهر دارای بیش از 4 هزار و 600 کیلومتر شبکه توزیع آبرسانی هستند اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده 40 درصد این شبکه‌ها فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد.

وی با تاکید بر نقش مهم نوسازی شبکه آبرسانی در بهبود وضعیت توزیع و تامین آب افزود: توزیع عادلانه آب در شبکه‌های آبرسانی به چند عامل بستگی دارد که مهم‌ترین آن نوسازی شبکه آبرسانی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه سالانه بخشی از شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر نوسازی می‌شود گفت: با توجه به اینکه حدود 900 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهرها نیاز به اصلاح فوری دارد با روندی که سالانه در نوسازی شبکه آبرسانی انجام می‌شود جوابگوی طرح‌های تدوین شده برای بهبود منطقی نیست.

یاکیده با اشاره به نیازهای اعتباری برای اصلاح شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: برای نوسازی شبکه آبرسانی در شهرهای استان بوشهر و مواجهه با بحران کم‌آبی در سال 1396 حداقل به 295 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح خطوط انتقال آب استان بوشهر افزود: برای نوسازی خطوط انتقال آب به حداقل 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.