سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

۲۹۴ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۹۴ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرکل ارشاد استان بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه کتابخوانی بیش از ۲۹۴ باشگاه کتابخوانی راه‌اندازی و باشگاه کودک و نوجوان بوشهر و خورموج رتبه نخست کشور را کسب کرد

۲۹۴ باشگاه کتابخوانی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

 

حمیده ماحوزی در جشن باشگاه‌ کتابخوانی کودک و نوجوان در بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در حوزه کتابخوانی است اظهار داشت: استان بوشهر امسال برای دومین بار کاندیدای پایتخت کتاب شد بگونه‌ای که سال 1393 رتبه سوم و سال گذشته رتبه دوم کاندیدای پایتخت به‌دست آورد.
ماحوزی با بیان اینکه پارسال بوشهر از بین 99 شهر مقام دوم نامزدی پایتخت کتاب ایران را کسب کرد گفت: با مشارکت مدیران علاقمند به توسعه فرهنگ کتابخوانی پیش‌بینی می‌شود امسال بوشهر عنوان پایتخت کتاب ایران را کسب کند.
وی با بیان اینکه  استان بوشهر توفیق‌هایی در زمینه ثبت باشگاه کتابخوانی کسب کرده است تصریح کرد: جشنواره باشگاه کتابخوانی کودکان و نوجوان از مجموعه برنامه‌های پایتخت کتاب ایران است که در 15 شهر نامزد پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
مدیرکل ارشاد استان بوشهر با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف ترویج کتاب خوانی بین کودکان و نوجوانان تشکیل شده است افزود: تقویت فرهنگ گفت‌وگو ،کمک به تاسیس و تقویت کتابخانه‌های کوچک کلاسی و کمک به گسترش و تبلیغ و معرفی کتاب بین کودکان و نوجوانان جشنواره باشگاه کتابخوانی کودکان و نوجوان تشکیل شده است.
ماحوزی با بیان اینکه بوشهر در ثبت باشگاه کتابخوانی رتبه نخست کشور شد تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه کتاب‌خوانی بیش از 294 باشگاه کتابخوانی راه‌اندازی شد
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه کتاب‌خوانی شهرهای بوشهر و دشتی رتبه نخست باشگاه کتابخوانی در سطح کشور کسب کرد.
مدیرکل ارشاد استان بوشهر نوشتن نامه به نویسنده در زمینه مطالب کتاب‌ تالیف شده را از برنامه‌های جنبی این باشگاه دانست و گفت: تولید فیلم در زمینه کتاب‌های تالیف شده از دیگر برنامه‌های باشگاه‌های کتابخوانی است.