سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

۲۸ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۸ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل می‌شود

۲۸ میلیون متر مکعب گاز از فاز ۱۹ پارس جنوبی به شبکه سراسری منتقل می‌شود

مجری فاز ۱۹ پارس جنوبی گفت: پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی در مدار تولید است که با انتقال گاز ترش از سکوی این فاز و فازهای شش تا هشت پارس جنوبی روزانه ۲۸ میلیون متر مکعب فرآورش و به شبکه سراسری منتقل می‌شود.

حمیدرضا مسعودی در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه فاز 19 پارس جنوبی برای تولید روزانه 56.6 میلیون متر مکعب گاز طراحی و اجرایی شده اظهار داشت: در این فاز علاوه بر تولید گاز، میعانات گازی، گاز مایع پروپان و بوتان، اتان و گوگرد تولید می‌شود.
وی از راه‌‌اندازی واحد تولید پروپان و بوتان فاز 19 پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: در راستای تکمیل فرایند ارزش در فاز 19 پارس جنوبی، واحدهای تولید پروپان و بوتان این فاز به  بهره‌برداری رسید.
مجری فاز 19 پارس جنوبی با بیان اینکه ردیف نخست واحدهای  پروپان و بوتان  فاز یاد شده وارد مدار تولید شده افزود: هم اکنون از این واحدها در هر ساعت 28 تن پروپان و  بوتان  تولید می‌شود.
مسعودی با اشاره به روند اجرای واحدهای مختلف پالایشگاهی این فاز گفت: فاز 19 پارس جنوبی با توان متخصصان صنعت نفت کشور روند اجرایی مطلوبی دارد بگونه‌ای که تا پایان بهمن ماه ، ردیف چهارم پالایشگاه این فاز راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه  سکوی 19A پارس جنوبی بطور کامل در مدار تولید است خاطر نشان کرد: با وارد مدار شدن این سکو و انتقال گاز ترش از فازهای شش تا هشت پارس جنوبی به پالایشگاه فاز 19 پارس جنوبی روزانه 28 میلیون متر مکعب فرآورش و به شبکه سراسری منتقل می‌شود.
مجری فاز 19 پارس جنوبی  از بارگیری سکوی 19B این فاز خبرداد و گفت: اواخر ماه بهمن این سکو برای نصب در موقعیت تعیین شده بارگیری و منتقل می‌شود.