سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

۲۸۹ ابنیه تاریخی و ۴۳ اثر استان در فهرست آثار ملی ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۸۹ ابنیه تاریخی و ۴۳ اثر استان در فهرست آثار ملی ثبت شد

۲۸۹ ابنیه تاریخی و ۴۳ اثر استان در فهرست آثار ملی ثبت شد

۲۸۹ ابنیه تاریخی و ۴۳ اثر استان در فهرست آثار ملی ثبت شد

 

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: استان بوشهر با داشتن آثار تاریخی ویژه دارای جایگاه مهمی در حوزه باستان شناسی دارد بگونه‌ای که تاکنون ۲۸۹ اثر ملموس تاریخی و ۴۳ اثر ناملموس معنوی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
نصرالله ابراهیمی در بازدید از محوطه کشف شده باستانی در منطقه باغک تنگستان با اشاره به کشف یک بنای تاریخی هنگام حفاری در تنگستان اظهار داشت: یک بنای تاریخی در روستای باغک شمالی شهرستان تنگستان هنگام خاکبرداری در نخلستان‌های این روستا معروف به باغ توله‌ای کشف شد.
وی با بیان اینکه نخلدارانی تنگستانی در حال گودبرداری به محوطه‌ای باستانی برخورد کردند افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده این بنای آجری مربوط دوره میانی اسلامی قرن هفتم هجری قمری و قدمت بیش از 800 سال است.
معاون میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه مقدمات ثبت محوطه تاریخی  باغک تنگستان آغاز شده افزود:این محوطه تاریخی به مساحت نیم هکتار است که طبق آثار فرهنگی به دست آمده مثل آجر نبشه، سفال و نظایر آن، ارزش ثبت تاریخی را دارد.
ابراهیمی با بیان اینکه قدیمی‌ترین اثر ثبت شده تنگستان قبرستان کلنگون مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد است افزود: در استان بوشهر تاکنون 289 اثر ملموس تاریخی و 43 اثر ناملموس معنوی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.