سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

۲۷۰ موسسه و مرکز قرآنی در استان بوشهر ساماندهی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۷۰ موسسه و مرکز قرآنی در استان بوشهر ساماندهی شد

مدیرکل تبلیغات استان بوشهر گفت: ۲۷۰ موسسه و مرکز قرآنی سال گذشته در بوشهر شناسایی و ساماندهی شده که این استان را در حوزه قرآنی در رتبه نخست کشور قرار داد.

۲۷۰ موسسه و مرکز قرآنی در استان بوشهر ساماندهی شد

 

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در نشست با ائمه جمعه استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار امامان جمعه در ایجاد اتحاد، بصیرت افزایی و ارتقاء آگاهی اظهار داشت: تخریب جایگاه و قداست نماز جمعه از اهداف مهم دشمنان است که در این راستا تلاش‌های مهمی انجام گرفته است.

وی بیان اینکه نمازجمعه مهم‌ترین خاکریز نفوذ ناپذیر جبهه انقلاب اسلامی است، افزود: نمازجمعه قرارگاه تقوا، ایمان، بصیرت و اخلاق است که در این راستا امامان جمعه نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه و بصیرت افزایی جامعه دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ایجاد وحدت و همبستگی و یکپارچگی ملت از ویژگی‌های نماز جمعه و ائمه جمعه است افزود: نماز جمعه یکی از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی است و به‌عنوان دژی محکم و نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام و جامعه اسلامی است.
سروستانی با اشاره به ساماندهی شبکه تبلیغ در سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ساماندهی شبکه تبلیغ و استقرار روحانی شورای تبلیغات استان در سامانه سجاد و ساماندهی 922 مبلغ و مبلغه دارای کد تبلیغی از برنامه‌های مهم این نهاد است.
وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعات و ارائه کد به هیئت‌های مذهبی استان بوشهر بیان کرد: ایجاد تشکل‌های میان تخصصی از قبیل شورای هیئت مذهبی، کانون مداحان جمعیت بانوان نخبه فرهنگی و ساماندهی امور مداحان و مجمع کانون‌های فرهنگی از دیگر فعالیت‌های تبلیغات اسلامی استان بوشهر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به ساماندهی انجمن‌های اسلامی و تشکیل منظم جلسات ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی خاطر نشان کرد: تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته، برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی ویژه اقشار تاثیر گذار و برگزاری گفتمان‌های دینی دانشجویی و دانش‌آموزی از دیگر بخش‌های فعالیت تبلیغات اسلامی بوشهر است.
سروستانی، برگزاری نشست‌های تخصصی مانند نشست مشترک روحانیون شیعه و علمای اهل سنت و هیئت‌های مذهبی و عضویت فعال در کارگروه‌های اجتماعی فرهنگی از دیگر موارد حوزه عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر دانست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به کسب رتبه نخست تبلیغات اسلامی بوشهر در فعالیت‌های قرآنی در سال گذشته تصریح کرد: 270 موسسه و مرکز قرآنی استان بوشهر سال گذشته در استان بوشهر شناسایی و ساماندهی شده که این استان را در حوزه قرآنی در رتبه نخست کشور قرار داد.
وی تعامل مناسب بین سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد نماز جمعه به عنوان دو نهاد وابسته به دفتر مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد و حمایت مادی و معنوی از برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و پروژه‌های عمرانی سازمان تبلیغات اسلامی، راه اندازی دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی و فعال کردن شورای تبلیغ و ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در سطح شهرستان‌های استان را از انتظارات این نهاد عنوان کرد.