جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۲۷۰۰ تن محصول سالم کشاورزی در استان بوشهر تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۷۰۰ تن محصول سالم کشاورزی در استان بوشهر تولید شد

۲۷۰۰ تن محصول سالم کشاورزی در استان بوشهر تولید شد

۲۷۰۰ تن محصول سالم کشاورزی در استان بوشهر تولید شد

 

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای تولید محصول سالم با نظارت کلینیک‌های گیاه پزشکی و رعایت استانداردهای خاص سال گذشته ۲ هزار ۷۰۰ تن محصول سالم در استان بوشهر تولید شد.
 
احمد سبحانی با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی سالم در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت:  تولید محصول سالم  کشاورزی در استفاده نشدن از سموم پرخطر و استفاده از روش‌های طبیعی در مبارزه با آفات مختلف محقق می‌شود.
 
وی تولید محصولات سالم یا گواهی شده را نخستین  گام برای رسیدن به تولید محصولات ارگانیک دانست و تصریح کرد: محصول گواهی شده محصولی است که با نظارت کلینیک‌های گیاه‌پزشکی و با استانداردهای خاصی تولید می‌شود و میزان سموم و مواد شیمیایی آن در حد مجاز و تعیین شده است.
 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تولید محصولات سالم و گواهی شده را از جمله برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی بوشهر دانست و گفت: دراین راستا سال 1392 بیش از یک‌هزار و 300 تن محصول گواهی شده تولید شد که این رقم در سال 1393 به یک‌هزار و 700 تن و سال قبل به 2 هزار و 700 تن افزایش یافت.
 
سبحانی با اشاره به اینکه محصول تولید سالم در استان  بوشهر شامل خرما، گوجه فرنگی، لیموترش و سبزی و صیفی است افزود: بیش از 39 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر به کد شناسه 16 رقمی یا شناسه محصول  مجهز می‌شوند که یکی ازمهمترین مولفه‌های تولید محصول سالم کشاورزی است.
 
وی با بیان اینکه محصول سالم بدون استفاده از سم و کودشیمیایی توسط بهره برداران تولید می‌شود گفت: گفت: محصولات نخیلات، مرکبات، گوجه فرنگی و صیفی‌جات تحت پوشش طرح ارتقا کیفیت محصول قرار گرفته است که امسال تولید 4 محصول ارگانیک در استان بوشهر افزایش می‌یابد.