جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

۲۶ هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۶ هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی خرمای استان بوشهر صادرات این محصول افزایش یافت به‌گونه‌ای که ۲۶ هزار تن خرمای این استان صادر شد.

۲۶ هزار تن خرما از استان بوشهر صادر شد

 

مهدی صفوی در نشست بررسی اجرای طرح خوشه‌ صنعتی خرمای در استان بوشهر با بیان اینکه تولید خرما یکی از ظرفیت‌های مهم این استان است اظهار داشت: خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر در راستای بین‌المللی شدن این محصول و ورود به بازارهای جهانی تشکیل شده که توانسته زمینه ورود خرمای بوشهر به بازارهای داخلی و جهانی را فراهم کند.
وی با بیان اینکه ایجاد خوشه صنعتی خرما راهی برای صنعتی شدن روند تولید و بسته‌بندی این محصول است خاطرنشان کرد: خرمای استان بوشهر با داشتن برند تجاری اکنون در بازارهای بین‌المللی بر اساس استانداردهای روز جهانی حضور دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر یکی از مهم‌ترین عوامل در شکل‌گیری خوشه صنعتی را ایجاد وحدت رویه و نزدیک کردن بنگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: این مهم سبب هم‌افزایی یکدیگر شده و با تکمیل نیازهای هم زمینه دست‌یابی به بازارهای مناسب را برای محصول مشترک فراهم می‌کنند.
صفوی با بیان اینکه افزایش اشتغال و تولید ملی یکی از مولفه‌های اساسی است تاکید کرد: صنایع کوچک در حوزه کسب و کار می‌توانند ابزار مهمی برای رسیدن به عرصه‌های تولید ملی و اشتغال پایدار باشد و خوشه‌های صنعتی  به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور در این حوزه نقش مهمی دارد.
وی با اشاره به اینکه پروژه خوشه صنعتی آبزیان امسال آغاز می‌شود افزود: با تخصیص اعتبارات لازم در قالب بودجه‌ ملی پروژه خوشه صنعتی آبزیان آغاز می‌شود که نقش مهمی در رشد و گسترش هر چه سریع‌تر این مدل توسعه‌ای در بخش صنایع کوچک دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به برخی از اقدامات شاخص این خوشه در طول مدت فعالیت خود بیان کرد: افزایش کیفیت محصولات تولیدی و بسته‌بندی، برگزاری بیش از 10 تور داخلی و خارجی، برگزاری مطالعات، تحقیقات و دوره‌های آموزشی با حضور ذی‌نفعان از مهم‌ترین اقدامات از زمان تشکیل خوشه صنعتی خرما است.
وی افزود: پیگیری اخذ استانداردهای مختلف و شرکت مشترک در نمایشگاه‌ها داخلی و خارجی، پیگیری برای خرید تضمینی خرما و ایجاد زنجیره‌های تولید از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که در طول این 3 سال انجام شد.
صفوی از تشکیل کنسرسیوم صادراتی خرمای استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تشکیل این کنسرسیوم از نتایج خوشه صنعتی خرمای استان که به تقویت صادرات این محصول استراتژیک کمک کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به افزایش صادرات خرمای استان بوشهر گفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی خرمای استان بوشهر صادرات این محصول افزایش یافت به‌گونه‌ای که 26 هزار تن خرمای این استان صادر شد.