جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۶۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال طرح صنعتی در استان بوشهر افتتاح شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۶۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال طرح صنعتی در استان بوشهر افتتاح شد‌

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در هفته دولت طرح‌های صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری ۲۶۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال با اشتغال‌زایی ۲۱۲ نفر افتتاح شد.

۲۶۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال طرح صنعتی در استان بوشهر افتتاح شد‌

 

 سید‌حسین حسینی‌محمدی  در آئین افتتاح طرح‌های صنعتی در  بوشهر، ‌با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های صنعتی و تولیدی در استان افزایش می‌یابد اظهار داشت: در منطقه ویژه شمال استان 7 طرح صنعتی بزرگ به‌عنوان صنایع پایین‌دستی صنعت پتروشیمی با 6 هزار میلیارد تومان امسال عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح‌های تولیدی در استان بوشهر بر‌اساس سیاست‌های اقتصاد مقامتی اجرایی می‌شود، افزود: در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌فعال اقدامات لازم برای رونق این واحدها انجام شده به‌گونه‌ای که براساس برنامه‌ریزی ابلاغی برای رونق 228 واحد تولیدی کوچک، 28 واحد تولیدی متوسط و 51 طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی از طریق پرداخت تسهیلات حمایت می‌شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: تلاش می‌شود واحدهایی که با مشکل تأمین سرمایه در گردش مواجه هستند تسهیلات اعتباری به آنان پرداخت شود تا ضمن اثر‌بخشی زمینه رونق تولید و توسعه استان بوشهر فراهم کند.
حسینی‌محمدی با بیان اینکه تاکنون 328 واحد صنعتی و تولیدی برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه بهین‌یاب هماهنگ ثبت نام کرده‌اند، گفت:  بخش عمده‌ای از این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
وی از افتتاح 15 واحد صنعتی و تولیدی در هفته دولت در استان خبرداد و تصریح کرد: این واحدها صنعتی در زمینه صنایه دریایی، تولید لوله پلی اتیلن، جعبه‌های پلاستیکی، مواد شیمیایی ضد خوردگی، آهک هیدراته و میکرونیزه، کود فسفات، بتن آماده، قطعات فولادی و تولیدات مواد پروتئینی فعالیت دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی یاد شده در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دشتستان، دشتی و تنگستان قرار دارند گفت: این واحدهای صنعتی در هفته دولت با سرمایه‌گذاری 267 میلیارد و 430 میلیون ریال با اشتغال‌زایی 212 نفر افتتاح شد.