جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

۲۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

۲۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

۲۵ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

حسین غفاری صبح امروز در همایش تخصصی پدافند غیرعامل پرتوی استان بوشهر با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیت تولید یک‌هزار مگاوات برق دارد اظهار دتاشت: نیروگاه اتمی بوشهر به سبب نیاز به آب در کنار خلیج فارس ساخته شده که در ساعت 220 هزار تن آب از خلیج فارس به سمت مدارهای نیروگاه اتمی بوشهر هدایت می‌شود.

وی با اشاره به سوخت‌گذاری در نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: 163 بسته در راکتور نیروگاه اتمی بوشهر برای تولید 7 هزار ساعت برق سوخت گذاری می‌شود.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به اینکه ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر بسیار بالا و برای ایمنی آن از تجهیزات پیشرفته بین‌المللی استفاده شده گفت: تجهیزات پیشرفته برای ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر بکارگرفته شده است.

غفاری از تولید برق در این نیروگاه اتمی خبر داد و افزود: از زمان راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون بیش از 25 میلیارد کیلووات ساعت، برق از این نیروگاه اتمی تولید و به شبکه برق سراسری منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 303 شبانه‌روز برای فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برنامه‌ریزی شده است خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی شده که  در دهه سوم بهمن ماه امسال برای تعمیرات  فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر متوقف شود.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر افزود: بر اساس برنامه‌ریزی باید پس از تولید 7 میلیون کیلووات ساعت یک سوم تجهیزات نیروگاه اتمی بازسازی و مورد بهسازی قرار بگیرد.

غفاری با اشاره به صرفه‌جویی ارزی در تولید برق  از نیروگاه اتمی بیان کرد: تاکنون معادل شش‌هزار و 100 میلیون لیتر نفت خام در تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر صرفه‌جویی شده که ارزش 2 میلیارد دلاری دارد.