جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح نخبه‌پروری در استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح نخبه‌پروری در استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: برای اجرای طرح نخبه پروری در شش شهرستان استان بوشهر ۲۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح نخبه‌پروری در استان بوشهر تخصیص یافت

 

 مهدی یوسفی در نشست با مسئولان شهرستان دشتستان با بیان اینکه منطقه پارس جنوبی نقش مهمی در تامین گاز مصرفی و ایجاد اشتغال جوانان دارد اظهار داشت: برداشت و تولید گاز در منطقه پارس جنوبی با افتتاح فازهای مختلف هر سال افزایش می‌یابد که بر اساس پیس بینی‌های انجام شده تا 1.5 سال آینده به 800 میلیون متر مکعب در روز افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به افتتاح فازهای مختلف پارس جنوبی با تلاش متخصصان داخلی در سه سال گذشته بیان کرد: با بهره‌برداری از فازهای مختلف پارس جنوبی در سه سال گذشته 170 میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با اشاره به اینکه توجه به مناطق پیرامونی پارس جنوبی و توسعه زیرساخت‌ها خاطر نشان کرد: تحقق مطالبات مردم در مناطق پیرامونی پارس جنوبی از اولویت‌های این منطقه ویژه است که در این راستا طرح‌های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به شهرستان عسلویه با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی عملیاتی و تکمیل شده است.
یوسفی تصریح کرد: از 178 پروژه سفر رهبر معظم انقلاب  در 5 سال گذشته 161 پروژه آن تکمیل و افتتاح شده که منطقه انرژی پارس از 80 پروژه آموزشی  اجرا کرده در استان بوشهر 60 پروژه آن از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به عسلویه بوده است.
وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های آموزشی در استان بوشهر به اجرای طرح نخبه‌پروری پرداخت و گفت:  این منطقه ویژه طرح نخبه پروری در زمینه توسعه نرم افزاری و تقویت بنیه علمی دانش آموزان طی دو سال گذشته گام موثری برداشته است.
یوسفی با اشاره به اجرای طرح نخبه پروری دانش آموزان در شهرستانهای عسلویه و کنگان بیان کرد: این طرح نیز در شهرستانهای جم و دیر اجرا شد که  امسال طرح نخبه‌پروری در شهرستانهای دشتی و دشتستان با مشارکت منطقه ویژه پارس جنوبی اجرا می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح نخبه‌پروری خاطر نشان کرد: امسال برای اجرای طرح نخبه پروری در شش شهرستان استان بوشهر 25 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.