سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های درمانی شهرستان دیّر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های درمانی شهرستان دیّر تخصیص یافت

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های درمانی شهرستان دیّر تخصیص یافت

۲۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های درمانی شهرستان دیّر تخصیص یافت

عادل مقدس ظهر امروز در حاشیه تجهیز کارگاه احداث ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان دیّر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های درمانی در شهرستان دیر اظهار داشت: توسعه حوزه سلامت به‌عنوان یک اولویت مهم دولت تدبیر و امید و یکی از مطالبات اصلی مردم در شهرستان دیّر محسوب می‌شود.

وی از افزایش زیرساخت‌های حوزه سلامت در شهرستان دیّر خبر داد و  گفت: 10 خانه بهداشت، 5 مرکز خدمات جامع سلامت، 5 پایگاه اورژانس جاده‌ای، 6 پایگاه سلامت، یک بیمارستان و یک پایگاه مراقبت بهداشت مرزی دریایی در شهرستان دیّر وجود دارد که از طریق آن‌ها خدمات بهداشتی درمانی به جامعه هدف ارایه می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر به پروژه‌های در دست‌ساخت این شهرستان اشاره کرد و افزود: ساختمان جدید خانه‌های بهداشت شهنیا، مغدان، سرمستان و جبرانی طی دولت یازدهم کلنگ‌زنی شد که خانه بهداشت مغدان و سرمستان افتتاح و خانه بهداشت شهنیا با 95 درصد و جبرانی با 35 درصد در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بیمارستان امام هادی (ع) دیّر نیز به پایان رسید تصریح کرد: این مرکز درمانی با جذب نیروی متخصص و نصب تجهیزات با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اردیبهشت‌ماه امسال به بهره‌برداری رسید.

مقدس بابیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه زیرساخت‌های حوزه سلامت شهرستان دیّر در دولت تدبیر و امید انجام‌شده است گفت: احداث ساختمان اورژانس 115 بندر دیّر، ساخت مرکز پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان دیّر، ساخت مرکز جدید خدمات جامع سلامت بردستان و بهسازی مرکز خدمات جامع سلامت دیّر و آبدان از دیگر پروژه‌هایی است که در دولت تدبیر وامید کلنگ احداث آن به زمین زده و ساخته‌ شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از تخصیص اعتبارات لازم در این شهرستان خبرداد و خاطر نشان کرد: 6 پروژه بهداشتی درمانی امسال  با اعتبار 25 میلیارد ریال در شهرستان دیّر اجرا می‌شود.

مقدس گفت: ساختمان شبکه بهداشت و درمان، اورژانس جاده‌ای آبدان، اورژانس جاده‌ای بردخون، اورژانس جاده‌ای دوراهک، خانه بهداشت لمبدان پایینی و خانه بهداشت آبکش ازجمله پروژه‌هایی است که امسال عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.