جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۲۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

۲۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

۲۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به کیفیت بخشی آموزش در مدارس اظهار داشت: با کیفیت بخشی آموزش در مدارس، رتبه این استان در پذیرش دانش‌آموزان  به دانشگاه‌ها ارتقاء یافته است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش نقش بی‌بدیلی در توسعه و پیشرفت دارد تصریح کرد: مسیر توسعه، پیشرفته و بالندگی کشور با داشتن نیروی انسانی کارآمد و متخصص فراهم می‌شود که در این زمینه نقش آموزش مورد توجه ویژه قرار دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات آموزش و پرورش بیان کرد: توانمندی آموزش و پرورش  از اولویت‌های استان بوشهر است که در این راستا همه دستگاه‌های اجرایی باید برای حل مشکلات آموزشی، کمک‌یار آموزش و پرورش باشند.

گراوند با تاکید بر ادامه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان استان بوشهر  خاطر نشان کرد: طرح تقویت بنیه علمی که نقش مهم و بی‌بدیلی در علم آموزی، ارتقاء سطح علمی و پذیرش دانش‌آموزان در مراکز آموزش علمی دارد با قوت امسال  ادامه می‌یابد.

وی با تاکید بر توجه به رشته‌های هنرستانی و کار و دانش افزود: تجهیز و تامین نیازهای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، کار و دانش باید مورد توجه قرار بگیرد و نحوه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به رشته‌های هنرستانی و کار ودانش بررسی و ارائه شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر هدایت تحصیلی دانش‌آموزان بر اساس نیاز بازار کار و علاقه آنان تصریح کرد: دانش آموزان برای موفقیت در فرایند تحصیل باید به استعداد و رغبت تحصیلی آنان بر اساس نیازهای جامعه توجه شود.

گراوند با اشاره به عملیاتی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی بیان کرد: عملیاتی شدن شعار امسال«اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در اولویت قرار دارد.

وی، افزایش بهره‌وری و استفاده مطلوب از منابع را مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین نیازهای مدارس باید در اولویت قرار گیرد و در این راستا زمینه مشارکت بیشتر خیران باید فراهم شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اختصاص اعتبارات آموزش و پرورش استان بوشهر خاطر نشان کرد:برای مرمت، نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر 25 میلیارد تومان به اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یافته است.

گراوند به پرسش مهر رئیس جمهور پرداخت و با تاکید بر همکاری نهادها برای  مشارکت همه آحاد مردم در این عرصه افزود: برای فراهم شدن زمینه مشارکت همه آحاد مردم در پرسش مهر رئیس جمهور، صدا و سیما، شهرداران و دیگر دستگاه‌ها باید کمک کنند.