جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۲۵ راس بره آهو در جزیره خارگ رهاسازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵ راس بره آهو در جزیره خارگ رهاسازی شد

۲۵ راس بره آهو در جزیره خارگ رهاسازی شد

۲۵ راس بره آهو در جزیره خارگ رهاسازی شد

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در ۲ ماه گذشته تعداد ۲۵ راس بره آهو در جزیره خارگ بعد از تیمارداری و مراقبت اولیه در همان منطقه زایش رهاسازی شده‌اند.
حسین دلشب با بیان اینکه جزیره خارگ محل زیست و زاد و ولد آهو است اظهار داشت: بیش از 500 راس آهو در جزیره خارگ زیست و زاد و ولد می‌کنند که این زیستگاه‌ها مورد حفاظت مردم و ماموران محیط زیست قرار دارد.
وی با اشاره به زاد و ولد آهوان در خارگ تصریح کرد: هر ساله با شروع فصل بهار زاد و ولد آهوان آغاز می‌شود که امسال به مانند سال‌های گذشته و با توجه به اینکه در پاییز و زمستان سال گذشته بارندگی‌های بسیار خوبی در سطح منطقه صورت گرفت که این مهم سبب رویش علوفه و تامین آب در زیستگاه‌های آهوان شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر حراست و حفاظت از آهوان در خارگ خاطرنشان کرد:  توجه ماموران محیط زیست، مردم و مسئولان دوستدار محیط زیست در حفاظت و حراست از آهوان سبب شد تا زاد و ولد بسیار خوبی در جمعیت آهوان خارگ ایجاد شود.
دلشب با اشاره به اینکه دوقلوزایی آهوان در خارگ به وقوع پیوسته گفت: ماموران حفاظت محیط زیست استان بوشهر موفق به تصویربرداری از دوقلوزایی و حتی سه قلوزایی آهوان در خارگ شده‌اند.
وی با اشاره به حمله کلاغ‌های در خارگ به بره آهوان افزود: با شروع فصل زاد و ولد آهوان درخارگ متاسفانه بره آهوان در بعضی مواقع مورد حمله کلاغ‌ها قرار می‌گیرند و مردم نیز با دیدن این صحنه اقدام به جابه جایی بره آهوان می‌کنند که این عمل سبب می‌شود آهوی ماده بره را گم کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به  حفاظت از آهوان برای مصون ماندن  آهوان از حمله کلاغ‌ها گفت: مردم علاقمند به حیات وحش و محیط زیست بره آهوانی که مورد حمله کلاغ قرار گرفته و یا در جاده و خیابان رها شده‌اند به ماموران محیط زیست تحویل می‌دهند.
دلشب با اشاره به رها سازی تعداد 25 راس بره آهو  درخارگ تصریح کرد: در 2 ماه گذشته تعداد 25 راس بره آهو بعد از تیمارداری و مراقبت اولیه در همان منطقه زایش رهاسازی شده‌اند.
وی بیان کرد: تعدادی از بره آهوان که مادر خود را به هر نحوی پیدا نکنند بعد از چند هفته تیمارداری و تغذیه با شیر و تا زمانی که بره بتواند با علوفه تغذیه کند در منطقه رهاسازی می‌شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از سرشماری آهوان در خارگ خبرداد و خاطرنشان کرد: سرشماری آهوان که در خرداد ماه و با حضور مسئولان و تعدادی از دوستداران محیط زیست جزیره خارگ انجام می‌شود پیش بینی می‌شود جمعیت آهوان جزیره خارگ افزایش حداقل 30 درصدی داشته باشند.