سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۲۵۰ اصله نخل و لیمو در باغات دشتی سوخت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵۰ اصله نخل و لیمو در باغات دشتی سوخت

۲۵۰ اصله نخل و لیمو در باغات دشتی سوخت

۲۵۰ اصله نخل و لیمو در باغات دشتی سوخت

 

فرماندار شهرستان دشتی گفت: به سبب سهل‌انگاری مالکان باغات مناطق کاردانه و کشتو در شهرستان دشتی ۲۵۰ اصله نخل و لیمو در آتش‌ سوخت.

غلامرضا مهرجو با بیان اینکه این شهرستان دارای جایگاه مهمی در حوزه کشاورزی است اظهار داشت: شهرستان دشتی علاوه بر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در زمینه تولید گندم و محصولات سبزی و صیفی‌جات دارای ظرفیت‌های بالایی است.

وی با اشاره به توسعه گلخانه‌ در شهرستان دشتی گفت: تمامی اراضی کشت روباز در شهرستان دشتی به کشت گلخانه‌ای تبدیل می‌شود که در این راستا خدمات ویژه‌ای به کشاورزان ارائه می‌شود.

فرماندار دشتی با بیان اینکه اکنون 58 هکتار از تولیدات در دشتی در گلخانه‌ها صورت می‌گیرد گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده و پرداخت تسهیلات، کشاورزان راغب به توسعه کشت گلخانه‌ای شده‌اند بگونه‌ای که پیش بینی تبدیل 200 هکتار اراضی کشاورزی رو باز به کشت گلخانه‌ای شده است.

مهرجو با اشاره به آتش‌سوزی در باغات شهرستان دشتی خاطر نشان کرد: روز گذشته آتش سوزی در باغات کاردانه و کشتو در دشتی به وقوع پیوست که با تلاش آتش‌نشانان کاکی، شنبه، بادوله و خورموج درمدت یک ساعت و 15 دقیقه مهار شد.

وی با بیان اینکه در این آتش‌سوزی 250 اصله نخل و لیمو در آتش سوخت گفت: این آتش‌سوزی به سبب سهل‌انگاری مالکان باغات رخ داد که با توجه به خشک بودن علف‌های این باغ‌ها، آتش در کوتاه‌ترین زمان شعل‌ور و گسترش یافت که در کمتر از یک ساعت و 15 دقیقه مهار شد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه در این حادثه به کسی آسیب نرسید افزود: برای بررسی خسارت وارده شورای مدیریت بحران دشتی تشکیل شد و در حال بررسی مشکلات و میزان خسارت هستند