جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۲۵۰۰ نیروی امدادی و خدماتی استان بوشهر آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۵۰۰ نیروی امدادی و خدماتی استان بوشهر آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند

۲۵۰۰ نیروی امدادی و خدماتی استان بوشهر آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند

سیدمحمدحسن باستی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه ضریب ایمنی جاده‌های استان بوشهر ارتقا یافته است اظهار داشت: علاوه بر تجهیز جاده‌‌های اصلی استان بوشهر به دوربین کنترل سرعت هوشمند، محورهای بزرگراهی استان بوشهر در راستای ایمنی حمل و نقل  ارتقاء یافته است.

وی با اشاره به اینکه 56 تیم امدادی راهداری در محورهای استان بوشهر استقرار یافته است تصریح کرد: این تیم‌ها با 400 نفر و 110 ماشین‌‌آلات راهداری و سنگین در محورهای مختلف استان بوشهر مستقر شده‌‌اند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز درمحورهای استان بوشهر گفت: از 37 نقطه حادثه خیز در محورهای استان بوشهر مشکلات 16 نقطه برطرف شده و 21 نقطه دیگر ایمن سازی شده تا مخاطرات جاده‌ای کاهش یابد.

باستی با بیان اینکه 28 دوربین کنترل سرعت هوشمند در جاده‌های استان بوشهر مستقر شده  است افزود: دوربین‌‌های کنترل سرعت نقش مهمی در کاهش تصادفات و تلفات دارد به گونه‌ای که با نصب این دوربین‌ها تعداد تلفات جاده‌ای از 75 نفر به 35 نفر کاهش یافت.

وی با اشاره به آماده باش بودن همه نیروها برای میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: هلال احمر 35 تیم و پایگاه امدادی با 500 نیروی متخصص و تجهیزات کامل امدادی، اورژانس جاده‌ای 62 پایگاه در محورهای مواصلاتی، تیم‌‌های مختلف خدماتی، بهداشتی درمانی، شهرداری‌ها، امدادخودرو، بیمه اضطراری، بخش‌های برقرسانی، آبرسانی، مخابراتی و دیگر حوزه‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران آماده‌باش هستند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: برای میزبانی از مسافران نوروزی بیش از 2500 نفر نیروی امدادی، پلیس، خدماتی برای میزبانی از مسافران نوروزی بسیج شده‌‌اند.

وی وضعیت آب و هوایی استان بوشهر را بسیار مطلوب دانست و تصریح کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی مناسب استان بوشهر پیش بینی می‌شود میزان گردشگران نوروزی بیش از نوروز گذشته باشد.

باستی با بیان اینکه کمپ نوروزی در تمامی شهرهای استان بوشهر پیش بینی شده است افزود: برای رفاه و اسکان گردشگران همه امکانات با مشارکت شهرداری‌ها و بخش خصوصی فراهم شده و این حوزه امکانات لازم به‌کارگیری شده است.

معاون استاندار بوشهر از بارش باران در استان بوشهر خبرداد و افزود: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش باران از روز یکشنبه در استان آغاز می‌شود که که برای جلوگیری از مشکلات همه دستگاه‌ها آماده‌باش هستند.

وی با تاکید بر نقش روان‌آبها برای تامین نیاز آبی استان بوشهر افزود: در سیل اخیر 4.9 میلیارد متر مکعب روان آب به میزان 5 برابر نیاز آبی استان بوشهر در طول یکسال به سبب نبود سدهای ذخیره به هدر رفت.

باستی با بیان اینکه در بارندگی اخیر در استان بوشهر بیش از 446 میلیمتر باران در جم ثبت شد خاطرنشان کرد: درجریان این بارندگی 457 میلیارد تومان به بخش‌های مختلف استان بوشهر خسارت وارد شد.