جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

۲۴ کارگروه برای ایجاد مشاغل روستایی در استان بوشهر تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۴ کارگروه برای ایجاد مشاغل روستایی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

۲۴ کارگروه برای ایجاد مشاغل روستایی در استان بوشهر تشکیل می‌شود

مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با فعالان اقتصادی، صنعت‌گران و معدن‌کاران استان بوشهر با بیان اینکه  نتایج و آثار برخی از سیاست‌‌ها و طرح‌ها، زمان‌‌بر است اظهار داشت: دولت کارها و طرح‌های زیادی در راستای حل مشکلات اقتصادی انجام داده که مشاهده نتایج برخی از  این طرح‌ها زمان‌بر است.

وی با بیان  اینکه رشد اقتصادی در کشور یکی از دستاوردهای سیاست‌‌های اجرا شده است تصریح کرد:  تبدیل رشد منفی اقتصادی به مثبت و تک رقمی شدن نرخ تورم یکی از دستاوردهای دولت در حوزه اقتصاد و معیشت است.

استاندار بوشهر با تاکید بر کاهش فاصله بین سود بانکی و نرخ تورم گفت: کاهش فاصله نرخ  تورم و سود بانکی نیاز به زمان بیشتری دارد هر چند نرخ سود بانکی  کاهش قابل توجهی برای واحدهای مختلف صنعتی و اقتصادی یافته است.

سالاری، گردشگری  را از اولویت برنانه‌های استان بوشهر دانست و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت گردشگری استان بوشهر که 9 ماه از سال زمینه اجرای این طرح‌ها فراهم است راه اندازی صنعت گردشگری در استان بوشهر از اولویت‌های این استان است.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های طرح‌های آبزی‌‌پروری از دیگر اولویت‌های استان بوشهر است تصریح کرد: پس از صنعت گردشگری، طرح‌های آبزی‌پروری از جمله پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس و پرورش متراکم میگو در اراضی ساحلی در اولویت استان بوشهر قرار دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های طرح‌های آبزی‌پروری استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توافقات صورت گرفته خوش بین هستیم طرح‌های برقرسانی در اراضی پرورش میگو و ماهی در قفس استان بوشهر تا شش ماه دیگر تکمیل شود.

سالاری از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی خبرداد و  گفت:  در راستای تولید و اشتغال در روستاهای استان بوشهر، 24 کارگروه برای ایجاد مشاغل روستایی تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی با مشارکت مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها اجرایی می‌شود افزود: احکام دست اندرکاران اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر تا سه روز آینده صادر می‌شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: در این راستا مدیران کل استان بوشهر به عنوان معین بخش‌ها و مدیران شعب بانک‌ها نیز برای تسریع در ارائه خدمات  اشتغال‌زایی روستایی در بخش‌های استان بوشهر مشارکت دارند.

سالاری با تاکید بر تسریع در اجرای طرح اسکله پایانه صادراتی مواد معدنی و سیمانی در ساحل استان بوشهر گفت: با توجه به جانمایی برای ساخت اسکله صادراتی مواد معدنی استان بوشهر در ساخت این پایانه باید تسریع شود.

وی با بیان اینکه طرح نخلستان در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تصویب شده گفت: برای حل مشکلات مجریان طرح‌های معدنی نیز شورای معدن‌کاران در استان‌ها بر اساس قانون برنامه ششم ایجاد می‌شود که مشکلات و سیاست‌های این بخش را تعیین تکلیف می‌کند.