جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۲۴ میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری استان بوشهر بازگشت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۴ میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری استان بوشهر بازگشت

۲۴ میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری استان بوشهر بازگشت

۲۴ میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری استان بوشهر بازگشت

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: با کشف اشتغال پنهان ۱۹۲ نفر که بیمه بیکاری دریافت می‌کردند بیش از ۲۴ میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری و چرخه کار و تولید استان بوشهر برگشت شد.

 حمید رضا پناه  در نشست بررسی وضعیت بیمه بیکاری در استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل یک هزار و 894 نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت کرده‌اند اظهار داشت:  تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تا پایان سال گذشته  یک‌هزار و 894 نفر است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرده‌اند گفت: استراتژی و برنامه عملیاتی امسال این اداره کل در تمامی حوزه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس منویات و فرمایشات معظم له برنامه ریزی شده و امیدواریم بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: حمایت موثر از نیروی کار، حفظ اشتغال موجود، تداوم حیات اقتصادی کارگاه، شناسایی و حمایت از واحدهای مشکل دار برای برون رفت از وضعیت ایجاد شده از اهم برنامه‌های راهبردی این اداره کل است.

پناه، نیروی کار را از مهم‌ترین سرمایه‌های کشورهای در حال توسعه دانست و گفت:  کارگران سهم به سزایی در فرایند تولید و توسعه دارند و ایجاب می‌کند که زمانیکه بصورت ناخواسته و غیر ارادی شغل خود را از دست می‌دهند مورد حمایت قرار گیرند که برقراری بیمه بیکاری راهکار حمایتی مناسب برای تامین زندگی و معشیت آنان در چنین شرایطی است.

وی از بکارگیری مجدد 116 نفر که بیمه بیکاری دریافت می‌کردند خبرداد و افزود: با تلاش مداوم و پیگیر همکاران حوزه ستادی و اجرایی و فراهم شدن بسترهای جدید اشتغال در دولت تدبیر و امید تعداد 116 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته اشتغال مجدد یافته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به محدودیت منابع  و مشکلات مالی صندوق بیمه بیکاری و بازرسی‌های انجام شده در راستای نظارت و اجرای صحیح قوانین و مقررات بیمه بیکاری خاطر نشان کرد: بیمه بیکاری تعداد 192 نفر از طریق کشف اشتغال پنهان، عدم حضور و غیاب در موعد تعیین شده و عدم پذیرش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قطع مقرری شده که از این بابت بیش از  24 میلیارد ریال صرفه جویی و برگشت منابع به صندوق بیمه بیکاری و چرخه کار و تولید شده است.