جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

۲۳ طلبه استان بوشهر ملبس به لباس روحانیت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۳ طلبه استان بوشهر ملبس به لباس روحانیت شدند

همزمان با عید سعید غدیرخم با حضور نماینده ولی‌فقیه در بوشهر ۲۳ طلبه مدارس علمیه استان ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

۲۳ طلبه استان بوشهر ملبس به لباس روحانیت شدند

 

همزمان با عید امامت و ولایت  مراسم عمامه‌گذاری 23 نفر از طلاب مدارس علمیه استان بوشهر با حضور امام جمعه در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.
در این مراسم معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه روحانیون نقش مهمی در ترویج  فرهنگ غدیر دارند اظهار داشت: غدیر که ادامه رسالت پیامبر بزرگوار اسلام است در این روز مبارک و مهم حضرت علی(ع) به عنوان ادامه دهنده این رسالت تعیین و ولایت‌مداری مومنان و مسلمانان تعیین شد.
حجت‌الاسلام علی آذرشب با اشاره به اینکه ولایت در جامعه اسلامی امر مهم و ضروری است افزود: ولایت در جامعه اسلامی نه تنها سبب رشد و کمال مسلمانان می‌شود بلکه از ورود و نفوذ دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان جلوگیری می‌کند.
وی با بیان اینکه طلاب در رسالت و ترویج ولایت در جامعه نقش مهمی دارند تصریح کرد: روحانیون در تبیین واقعه غدیر و ترویج ولایت‌پذیری و نقش این مهم برای اتحاد و سعادت مسلمانان رسالت و ماموریت مهمی دارند.
وی با اشاره به جایگاه طلاب در تبلیغ معارف بلند اسلام و اهل‌بیت(ع) و افزایش معرفت دینی در جامعه تاکید کرد: طلاب جوان باید با معرفت لازم نسبت به مسئولیت خود در تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) کوشش کنند.
معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر از ملبس شدن 23 طلبه به لباس روحانیت خبرداد و گفت: در این روز مبارک و مهم 23 تن از طلاب مدارس علمیه  استان بوشهر به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.
آذرشب با بیان اینکه در پنج سال گذشته 135 طلبه به لباس روحانیت ملبس شدند، گفت: این طلاب پس از گذراندن پنج پایه تحصیلی و احراز شرایط علمی و اخلاقی برای پوشیدن لباس مقدس روحانیت به این مرحله رسیدند.
در این مراسم 23 تن از طلاب مدارس علمیه استان بوشهر با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.