جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۲۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت خروجی دوم بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت خروجی دوم بوشهر تخصیص یافت

استاندار بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ۱۷۰ میلیارد تومان برای ساخت خروجی دوم بوشهر مصوب شد که برای اجرای فاز نخست آن ۲۳۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

۲۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت خروجی دوم بوشهر تخصیص یافت

 

 مصطفی سالاری  در بازدید از ساخت خروجی دوم بوشهر با بیان اینکه این طرح نقش مهمی در حل گره ترافیکی بوشهر دارد، اظهار داشت: با تکمیل این طرح راهسازی ضمن حل مشکلات ترافیکی شهر بوشهر این شهر از حالت بن بست بیرون می‌رود.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 160 میلیارد تومان مصوب شده است، تصریح کرد: فاز نخست این محور به طول 11 کیلومترمحور بوشهر، شیف گناوه به جزیره نگین و عباسک متصل می‌کند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه برای اجرای فاز نخست محور یاد شده 235 میلیارد ریال تخصیص یافته است، افزود: خروجی دوم بوشهر که بخشی آن در دریا و بخشی در خشکی اجرا می‌شود تمام الزامات زیست محیطی در آن  بر اساس مطالعات انجام شده مد نظر قرار قرار گرفته است.
سالاری مزیت‌های این محور را برشمرد و با بیان اینکه تکمیل این پروژه دسترسی سهل‌تری به مرکز شهر بوشهر فراهم می‌کند، تصریح کرد: در محور خروجی دوم بوشهر کاربری‌های متفاوتی مرتبط با استان بوشهر طراحی شده که براساس اولویت‌ها اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اورژانس هوایی هلال احمر در محور یاد شده اجرا می‌شود، گفت: در محور خروجی دوم بوشهر با اجرای اورژانس هوایی، پایانه حمل و نقل بار ایجاد می‌شود که شرایط مهمی برای بهره‌مندی سایر نقاط استان بوشهراز این طرح‌ها ایجاد می‌کند.
استاندار بوشهر تاکید کرد: خوش بین هستیم که امسال مرحله نخست محور خروجی دوم بوشهر به مرحله بهره‌برداری برسد.
سالاری با اشاره به اینکه ساخت پل در این محور بر روی دریا طراحی شده گفت: برای اتصال محور یاد شده به محور اصلی بوشهر یک پل هوایی بر روی دریا اجرا می‌شود که اکنون فاز نخست طراحی آن انجام و تا دو ماه آینده طراحی فاز بعدی پل انجام می‌شود.