جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۲۲.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد

۲۲.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد

۲۲.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در دشتستان توقیف شد

سرهنگ سید جواد رضوی صبح امروز در جمع خبرنگاران در دشتستان، مقابله همه جانبه با کالای قاچاق و قاچاقچیان را در اولویت برنامه پلیس دانست و اظهار داشت: با توجه به آثار نامطلوب کالای قاچاق  به زیرساخت‌های اقتصادی، تولیدی، کسب و کار برخورد قاطع با قاچاق در اولویت برنامه‌های پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی دشتستان از تجهیز گلوگاه خروجی دشتستان به تجهیزات مدرن برای مقابله با قاچاق خبرداد و خاطر نشان کرد: کالاهای خارجی در صورت نداشتن پروانه گمرکی و ثبت  نشدن در سامانه جامع امور گمرکی، قاچاق محسوب و محموله توقیف می‌شود.

رئیس پلیس دشتستان از توقیف 9 خودرو کشنده در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی دشتستان خبرداد و تصریح کرد: ماموران انتظامی حین کنترل وسائل نقلیه عبوری در ایستگاه بازرسی شهید صلاحی 9 دستگاه تریلر که مشکوک به حمل کالای قاچاق بودند را متوقف کردند.

سرهنگ رضوی بیان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده از خودروهای توقیفی، چهارهزار و 890 کارتن انواع کالای قاچاق شامل لوازم یدکی خودرو، لوازم خرازی،اسباب بازی و انواع لامپ های LED فاقد مدارک گمرکی که به صورت قاچاق در حال انتقال به استان تهران بودند کشف شد.

فرمانده انتظامی دشتستان ارزش تقریبی محموله‌های قاچاق مکشوفه را طبق نظر کارشناس مربوطه 22میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد و اظهار کرد: در این ارتباط 9نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات به مرجع قانونی معرفی شدند. 

رئیس پلیس دشتستان تاکید کرد: با بهره گیری از تمامی امکانات، اقدامات لازم  برای کنترل محورهای مواصلاتی دشتستان و توقیف خودروهای حامل کالای قاچاق در دستور کار قرار دارد.