جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۲ هزار کودک بدو ورود به دبستان استان بوشهر غربالگری می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۲ هزار کودک بدو ورود به دبستان استان بوشهر غربالگری می‌شوند

۲۲ هزار کودک بدو ورود به دبستان استان بوشهر غربالگری می‌شوند

۲۲ هزار کودک بدو ورود به دبستان استان بوشهر غربالگری می‌شوند

 

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر گفت: ۲۲ هزار کودک بدو ورود به دبستان استان بوشهر در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان غربالگری می‌شوند.
غلامحسین حسینی در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه سنجش سلامت نوآموزان برای نخستین بار در استان بوشهر سامانه‌ای انجام می‌شود اظهار داشت: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان بوشهر برای نخستین بار به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه 22هزار کودک بدو ورود به دبستان در این طرح سنجش سلامت و غربالگری می‌شوند تصریح کرد: 22 پایگاه ثابت و سیار در استان بوشهر، سنجش سلامت و غربالگری کودکان بدو ورود به دبستان را برعهده دارند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر افزود: در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان، سلامت جسمی، بهداشت دهان و دندان، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ارزیابی می‌شود.
حسینی با اشاره به افزایش یک‌هزار نفری تعداد نوآموزان در طرح سنجش سلامت گفت: سال گذشته 21 هزار نفر در این طرح شرکت کردند که امسال این میزان به 22 هزار نفر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر در جمع سه استان برتر کشور معرفی شده خاطر نشان کرد: در شاخص نمره آمادگی تحصیلی، استان بوشهر با نمره 31.2  در جمع سه استان برتر کشور قرار دارد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر با اشاره به اینکه در کل کشور یک‌میلیون و 151 نفر نوآموزان ارزیابی ‌شده است گفت:  از این تعداد 598 هزار و 390  نفر نوآموز دختر و 652 هزار و 920 نفر نوآموز پسر بوده‌اند.
حسینی افزود: در استان بوشهر 16 هزار و 119 نفر  معادل 79.7 صدم درصد نوآموزان آموزش‌های پیش از دبستان را فراگرفته‌اند که بیانگر توسعه مناسب مراکز پیش‌دبستانی در این استان است.
وی گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان استان بوشهر تا اواسط مرداد ماه ادامه دارد.